Toplam (düşeyara,etopla,vseçtopla,topla.çarpım) yardım

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-09-2025
Merhaba

Ekli dosyamda "KEBİR" adlı sayfamda kontrol için bir mizan oluşturmak istiyorum y ve z sutunlarına bakiyeleri aldırabildim fakat sarı ile işaretlediğim w ve x sutunlarına da borç ve alacak tutarlarının (örnek kırmızı ile işaretli) toplamını aldırmaya çalışıyorum elle hesap numaralarını yazdığım için gözden kaçabiliyor yani bir hesap bazı yerde yukarı veya aşağıda yada "A" "H" O" sutunlarında yer alabiliyor toplam satırları sanırım toplamların yanına bir kriter koymak mı lazım anlamadım 6 saattir uğraşıyorum yapamadım çıldıracağım yardımlarınızı bekliyorum lütfen

PAZAR GÜNÜ YAZDIM AMA SİZLERDEN RİCAM CEVAP GELMEDİ BAKABİLİRMİSİNİZ

Ekli dosyalar

Çalışma sayfanı inceledim, Kebir sayfasının ne olduğunu anlayamadım, bazı yerlere 100, 108 vs yazmışsın. xy sütununda yanlış. örneğin z sütununda 108 in karşılığı olan 176 rakamı nerden geliyor?
Tam olarak ne yapmak istiyorsan ayrıntılı ve açıklayıcı bir şekilde yazarsan yardımcı olan birileri çıkar, çalışma sayfan çok karışık, anlaşılmıyor.

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
05-09-2025
Çalışma sayfanı inceledim, Kebir sayfasının ne olduğunu anlayamadım, bazı yerlere 100, 108 vs yazmışsın. xy sütununda yanlış. örneğin z sütununda 108 in karşılığı olan 176 rakamı nerden geliyor?
Tam olarak ne yapmak istiyorsan ayrıntılı ve açıklayıcı bir şekilde yazarsan yardımcı olan birileri çıkar, çalışma sayfan çok karışık, anlaşılmıyor.
SAYIN mevural

bende dediğiniz gibi baktım x ve y sutunundaki formüllere ctrl+shift+enter dediğimde rakamlar değişiyor demeden çekerseniz aşağı rakamlar doğru geliyor %90 ı 108 hs karşılığı 176 tl olmaması gerekiyor öyle bir rakam yok gördüğünüz gibi ;

yapmak istediklerimi ekli dosyada tekrar anlatmaya çalıştım renklendirdiğim alanlardaki verilerle inşallah analatabilmişimdir

bayram öncesi çok gerekiyor

saygılar

0532 164 08 85
erhanaltay_@hotmail.com

Ekli dosyalar

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
05-09-2025
ekteki dosyayı bir incele kardeş

anladığım kadarıyla istediğin böyle bir şey heralde
Sayın mgurten

Size çok teşekkür ederim şu an bilgisayradan anlayamazsınız uçuyorum
pazar gününden beri toplasam 20 - 25 saat uğraştım delirdim delirdim ve şu an ramazan bayramı hediyemi aldım allah razı olsun 7 yaşındaki çocuğun bayramlık ayakkabısı gibi yarın kullanacağım bende bunu sabaha kadar yatamam neyse
allah ne muradın varsa versin

allaha emanet hayırlı bayramlar

herkese katkılarından dolayı

0532 164 08 85