Toplama ayırma sorunu

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
daha önce kdvnin ayrılması ile ilğili bir örnegime yardımcı olmuştunuz.emegi geçen arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.benim sorunum vermiş olduğunuz
cevabınızın üzerine bazı eklenti yaptım bazı mal kodları ile ilğilli.bu kodları vbermiş olduğunuz formülleri uygulamak istedim beceremedim.bana yardımcı olursanız teşekkür ederim.sayğılarımla ahmet uğuz

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
formülleri yeniden düzenledim fakat kod toplamları yapamadım.yardımcı olursanız sevinrim

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Sn ahmet uguz;
Belki kendiniz ya da arkadaşlarınız yapmaya çalıştığınızı anlıyor olabilirler. Ancak, (şahsi düşüncem) sorunuzdan hiçbirşey anlaşılmıyor. Bir tablo hazırlayıp, formülleri bizden oluşturmamızı istiyorsanız eğer;
yapmak istediğnizi bütün ayrıntıları ile anlatmalısınız ve bunu hücre adreslerini vererek yapmalısınız.
İyi günler..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
bu dosyadaki amacım bazı muhasebe kodları olan örneğin b113 satırındaki ml
00 adlı kdvsi 0 olan satışlar gibi aylık satışların dağılımını yapmak.buradaki kodlar masrafların kısaltılmış isimleri.amaç ay içinde yapılan satışların veya masrafların matrah+kdv=toplam dağılımın yapmak
acemi1 yardımların için teşekkür ederim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın Uguz,

Sorunuzu doğrumu anladım bilemiyorum, ekteki dosyayı inceleyiniz

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
bu excelle ilğili yapılan çalışmayı biraz geliştiren ekleyen arkadaşlar varmı

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
e sütununa açıklama bilğisi ekledim fakat formüller başv. değeri yazıyor.bu sorunla ilğili yardım ederseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
sayın yurttaş;verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim.güzel olmuş.fakat kod isimlerini değiştirdiğimde tutarları 0 olarak gösteriyor.bunu nasıl engelleyebilirim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
nejdet bey;vermiş olduğunuz yanıt için teşekkür ederim.