Toplama işlemi çalışmıyor yardım edermisiniz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Merhaba arkadaşlar.Sorunun başlığına bakınca eminim içinizden Offff bıktık bu toplama sorularından, forumda niye araştırma yapmıyorsun kardeşim diyeceksinizdir.Haklısınız ama sabahın 7:30'dan beri araştırma yapmaktan gözlerim balon oldu.

Arkadaşlar seçenek grubundan tıkladığım alanlardan metin kutusuna sayı geliyor bende metin kutusuna gelen sayıları hem macroyla hemde metinkutusunun data source'ne =Text1+Text2.... kodunu yazarak toplama yaptırmak istiyorum.Fakat bir türlü toplama yapmıyor.Toplama işleminden çok metin kutularını birleştirme gibi yapıyor.Bir bakarsanız beni çok mutlu edersiniz.

Örnek ek'te..

Teşekkürler.

Hem makroyla hemde metin kutusuna toplama yaptırmamdaki sebeb doğruluğunu kontrol etmek için.Makromda hata varmı yokmu diye tercihim makro toplaması.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Kod:
Select Case Text1.Value
Case "1"
Frame0.Value = [B][COLOR=red]"1"
[/COLOR][/B]Case "2"
Frame0.Value = [B][COLOR=red]"2"
[/COLOR][/B]Case Else
Frame0.Value = Null
Atadığınız değerleri tırmak içine aldığınız için metin olarak kabul ediliyor.. Tırnakları kaldırın istediğiniz sonucu alırsınız..

Kod:
Frame0.Value = [B][COLOR=red]2
[/COLOR][/B]
gibi..

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

örneğin ekte sanırım sen evet ve hayırları saydırmak istedin
kodda bu şekilde
Sub hesap()
Dim strnum As Integer
Dim n As Integer
Dim s As Integer
For strnum = 0 To 3
Me("Txt" & strnum).Value = Me("Frame" & strnum)
If Me("Frame" & strnum) = 1 Then
n = n + 1
Else
s = s + 1
End If
Next strnum
Me.Toplam = n
Me.Text35 = s
End Sub

Private Sub Frame0_AfterUpdate()
hesap
End Sub
Private Sub Frame1_AfterUpdate()
hesap
End Sub

Private Sub Frame2_AfterUpdate()
hesap
End Sub

Private Sub Frame3_AfterUpdate()
hesap
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Forumun iki üstadından cevap almak super bişey.Taruz arkadaşım sizin söylediğiniz gibi yaptım ve oldu.Şu tırnak işaretleri hep başıma bela oluyor bir türlü öğrenemedim.Gulsum1 arkadaşımızın örneğide ilerde yapmayı düşündüğüm bir konuda bana ışık tuttu.Her iki üstadada sonsuz teşekkürler.

Saygılarımla.