Toplamak Yada Toplayamamak

Excel Vers. ve Dili
2003/TURKCE
Merhaba Arkadaslar Benim Sorunum Su ; Mesela Asagidaki Gibi Sureler Var Bunlari Alt Alta Toplamak Tamam Ama Onlarca Sureyi Tek Tek A1, A2, A3 Vs Kutucuklarina Girmek Cok Zor Oluyor Kopyala Yapistirla Hepsini Birden Excel E Aktarip Toplatabilirmiyim Ayrica Her Girdigim Degerden Sonra Yeniden Formul Yazmadan Mesela A1 Den A50 Ye Kadar Deger Girmisim A100 E Formul Yazip Bu Aradaki Boslugu Yok Saydirarak Varolan Degerlerle Toplama Islemi Yaptirabilirmiyim ?
Yardimlariniz Icin Simdiden Tesekkurler
00:00:00
01:46:45
00:15:20
----------+
02:02:05

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Toplama işlemi için =TOPLA(A1:A50) şeklinde deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003/TURKCE
Onu Yapiyorum Ustadim Ama Gunde Belki 100 Kere Sure Giriyorum Ve Herseferinde Toplam Sure Gerekli Sonuna Herseferinde Yeniden Formul Yazmak Gerekiyor Aradaki Boslugu Es Gecme Sansimiz Yokmu
Ve Diger Sorum Da Da Toplu Sure Aktarimi Yapmam Gerektiginde Sureleri Tek Tek Kopyala Yapistir Yapmak Yerine Birseferde Gelen 10 Sureyi Listeye Eklemem Mumkun Mu Acaba

Excel Vers. ve Dili
2003/TURKCE
HOCAM DEDIGINIZI ANLADIM DIGER SORUMADA CEVAP BULABILIRSEM COK MEMNUN OLACAGIM CUNKU DEDIGIM GIBI Onlarca Sureyi Tek Tek A1, A2, A3 Vs Kutucuklarina Girmek Cok Zor Oluyor Kopyala Yapistirla Hepsini Birden Excel E Aktarip ToplatabilECEGIM BIR YOL VARSA COKRAHATLAYACAGIM

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Kopyalama işlemi ile söylediğiniz yapılabilir. Veriyi nerden alıp excele kopyalamak istiyorsunuz.?

Excel Vers. ve Dili
2003/TURKCE
Hocam Olay Soyle Internet Uzerinde Sureler Saat Saat Kaydediliyor Ve Bu Uzuunca Bir Liste Ben Normalde Tek Tek Excel De Her Kutucuga Birtane Kopyala Yapistir Yapiyor Ve Formulle Toplattiriyorum Ama Bu Cok Zahmetli Surelerin Tamamini Kopyalayip Excelde Sectigim Kutucuklara Yapistirdigimda Ise Olmuyor Toplama Islemini Yapamiyor
Buna Bir Care Bulamadim Oyuzden Tektek Devam Ediyorum

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek bir dosya ekleyebilirmisiniz..

Excel Vers. ve Dili
2003/TURKCE
Ekteki Dosyalardada Aciklamaya Calistim
Html Uzerinden Degilde Mesela Word Den Ilgili Sureleri Alip Excelde Eklenecek Saatler Kismina Tek Seferde Kopyalayip Toplattirmak
Ben Boyle Bisey Dusundum Daha Pratik Bir Yontem Varsa Cok Memnun Olurum

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Word'da iken bütün verileri işaretleyip kopyala dedikten sonra excel sayfanızda
yapıştırı seçip denermisiniz..

Excel Vers. ve Dili
2003/TURKCE
:)
Hocam Bende Sen Yazmadan Onu Deniyordum Internet Sayfasindan Once Word E Aktardim Sonra Excel E Boyle Yapinca Sorun Cikmiyor Bu Da Bi Cozum Oldu
Tesekkur Ederim Emeginize Saglik

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Rica ederim.

İyi çalışmalar..