Toplamı sütunlara dağıt

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
Selam arkadaşlar;
Ekte sunduğum dosyada yapmak istediğim şudur. B sütununda bulunan toplam sayıların ki bu sayılar saat'tir. Aylık tabloya günlere 1.30 ile 2.00 saat arası şeklinde dağıtılacaktır. Bunu nasıl yaparız. Saygılar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Arkadaşlar sabırla bekliyorum.

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2028
Sorunuz açık değil. Dağıtımdaki kriterler nelerdir? Hepsine eşit mi dağıtılacak?
Bu noktaları belirtirseniz belki yardımcı olunabilir.

Excel Vers. ve Dili
Merhaba;
İlk mesajımdaki dosyayı silemedim o bakımdan 2 ci dosya eklemek zorunda kaldım. O soru ve dosya geçersizdir dikkate alınmasın. Şimdi yazıp eklediğim dosya ve sorunum geçerlidir.
Yapmak istediğim; kişilerin 1 aylık dönemde yapmış olduğu fazla mesailerin toplamını saat bazında hesaplayıp, kaç gün izin kullanacaklarını belirlemektir. Hesaplama şöyle olacak; hafta içi mesai toplamı 1:15 saat, hafta sonu ve bayram mesaileri için 1:30 saat üzerinden hesaplanacak, bu ikisinin toplamı 8 saate bölünerek kaç gün izin kullanacağı belirlenecektir. Ben değerleri saat cinsinden çarpma işlemini bir türlü yapamadım o yüzden foruma sormak zorunda kaldım.
Sanırım anlatabilmişimdir. Saygılar.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
Sanırım biraz dağınık çalıştım. Çok daha basit halledilebilir belkide. Görünürde birşey yok gibi ama gizli sütunlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Belki üzerinde çalışılırsa daha iyi olabilir.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın xternet; çok teşekkür ederim. Şu anda dosyayı incelemeye başladım sonucu kısa zamanda bildiririm.

Evet 19 Şubat tarihi itibariyle kullanmaya başladım. Şu anda bir sorun görünmüyor. Eline koluna sağlık. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
İşinizi gördüğüne sevindim. Ben bu site vasıtasıyla bir çok sorunumu çözdüm. Birileri için çözüm üretmiş olmaktan da çok mutlu oldum. İnşallah sorunsuz kullanırsınız.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
İşinizi gördüğüne sevindim. Ben bu site vasıtasıyla bir çok sorunumu çözdüm. Birileri için çözüm üretmiş olmaktan da çok mutlu oldum. İnşallah sorunsuz kullanırsınız.
İyi çalışmalar.
Sayın xternet malesef sorun çıktı. Şöyle ki 7 saat haftaiçi 3 saat haftasonu mesai yazıldığında toplam izin saati 12,75 dakika yazıyor, aslında 13,25 olması lazım. Yani dakikalarda problem var. Ben epey uğraştım işin içinden çıkamadım.

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
Öncelikle 12,75 i 13,15 olarak almalı sanırım. Hatayı düzelttim ve bu sefer öncekinden daha güzel oldu. Ama yinede belli olmaz. Sorun çıkarsa yine bakalım.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Çok teşekkür ederim. Gerçekten bu defa daha güzel olmuş elinize sağlık. Şu ana kadar herhangi bir aksilik olmadı gayet düzgün çalışıyor. Sağlıklı günler. Saygılar