treeview konusunda yardım

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Arkadaşlar treeview imi oluşturdum fakat bunda ben mesela ben torun kısmına çift tıkladığımda ismi yazan toruna ait bir form var onu açmak istiyorum ama bir türlü yapamadım.
Örneğin ali nin oğlu ahmet ahmetinde 2 oğlu var erdem ve hüseyin
erdeme tıkladığımda beni erdem formuna hüseyine tıkladığımda hüsaeyin formuna yönlendirsin.

Eğer birde mümkünse eğer ana kategori yani ali ve süleymanın olduğu kategorinin yazı rengi kırmızı
alt tablo yani treeview beyaz yerine başka renk seçme olanağım varmı
Cevaplarınız için şimdiden tşk ederim.
Databaseyi aşada sunuyorum

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
aile

sevgili kardeşim bir zamanlar buna benzer bir çalışmam olmuştu onun örnegini taplosu sorgusu formunu prg ye ekledim inceleyin sizde kendi projenize uygulayın ben şimdi vaktim muait degil bayagı bir vaktimi alacak siz vısual basıc kodlarını inceleyin yüklendiğindeki olay yordamını inceleyin kolay gelsin

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Tşkler yarın ilk iş incelicem şuan yatmam gerek ilgin için tşkler

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Sayın Simendifer, mükemmel bir örneğinize şahid olduk. Elinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Teşekkürler sayın Aydıno
Ama örnek tam versiyon değil form ve taplo rapor eksikleri var örnek olarak ekledim

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Yalnız tree konusunda acemi olduğum için soruyorum. Bu tek tıkla çalışıyor bunu çift tık olayına nasıl çeviririm normal form gibi denedim ama olmadı. Ve tekrar tşk ler

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Sayın erdem55, bildiğim kadarıyla treeview menüleri dikkat edersen açma esnasında el simgesi halindedir ve bütün programlarda tek tıklama ile açılır. kullanışlı olan budur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
aydıno Ben iki kez tıklanıp açılanınıda gördüm ve mouse ikonu değiştirebiliyorsun zaten el yerine normal mouse ikonuda çıkabiliyor. Bunu çözdüm. Lakin çif tık olayını halen çözemedim. Çift tık olayınıda ankarada bi esnafta görmüştüm. Telefonu olsa açıp sorucam adamada telefonu yok. Şimdi sen böyle yazınca açıkçası tereddüttede kalmadım değil acaba benmi yanlış hatırlıyorum diye..

Yanlış değişmişim çift tık olayı varmış ama nasıl yapıldığını bir türlü bulamadım.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Sanırım Bu konuda yardım edecek kimse yok. Tşk ederim Herkese

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın erdem55,

Bu aralar çok yoğunum arada cevap verildiği için pek bakmadım sorunuza. Sanırım ekteki gibi bir şey arıyorsunuz.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Sayın erdem55,

Bu aralar çok yoğunum arada cevap verildiği için pek bakmadım sorunuza. Sanırım ekteki gibi bir şey arıyorsunuz.

İyi çalışmalar
sayın modalı,
İstediğim konuda bu noktaya kadar bende geldim. Tek tıklama ile menüleri çalıştırabiliyorum. Benim istediğim ise iki kez tıklama ile çalışması. Yani işlevi tek tıkla değilde dbl_click te olduğu gibi iki kez tıklama ile çalıştırmak.

Bu arada yanıtınız için ayrıca tşkler