treewiev başlığına tıklandığında ilgili sayfanın aktif olması??

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-11-2024
Arkadaşlar örnek bir dosya yaptım burda yapmaya çalıştığım, formdaki treewiv nesnesinin başıklarına tıkladığımızda o başlık hangi sayfada ise imlecin o sayfaya gitmesi için nasıl bir kod eklemesi yapabilirim.
Yani mesela ekte bulunan örnekte treewiev de İÇİNDEKİLER adlı başlığa tıkladığımda imleç sayfa2 ye gidecek ve formu kapattığımda sayfa2 görünecek böyle bir şeyi yapabilmemiz mümkünmü acaba?
Şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
Bu konu hakkında yardım edebilecek bir hocam varmı acaba??

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
treew
ev nesnesinde böyle bir şeyi yapmak mümkün değilmi acaba cevap verebilecek bir hocam yokmu lütfen rica etsem

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba;

Dosyanız ektedir, gerekli açıklamalar kod sayfasında yapılmıştır.

.

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
Haluk Hocam Çok teşekkür ederim emeğinize ve göstermiş olduğunuz ilgiye müteşekkirim.

Bir sorum daha olacaktı hocam:
sayfadaki bilgiyi koyu renkli olarak yazdırıyorum puntosunu değiştiriyorum sayfaya orttalıyorum yanlız userformdaki textbox içerisinde öyle görünmüyor .Ne demek istediğimi anlayabilmeniz için aynı dosyayı değiştirerek tekrar ekliyorum bakabilirmisiniz. Mesala sayfa 7 deki bilgiler koyu renkli ve sayfaya ortalanmış şekilde büyük puntoda yazılmış fakat userformu çalıştırıp o veriyi textboxa aldığımızda öyle görünmüyor bunu yapabilmemizin bir imkanı varmı acaba

Son düzenleme:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Richtextbox nesnesi bu işi yapabilir belki.

Tam hatırlamıyorum ama forumda sanki sayın fpc' nin böyle bir örneği vardı forumda. Arama motorunu kullanmanızı tavsiye ederim.

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
Haklısınız hocam yanlız o konuyu değerli anemos hocam excelde çözmüştü ben onu worde aktaramamıştım, birde richtextbox sanırım sonradan eklenen bir özellik olduğundan farklı bilgisayarlarda hata veriyordu. o özelliği worrde nasıl kullanabiliriz. eğer elinizde bunla ilgili bir örnek varsa gönderireniz çok seviinirim. Yada bu dosya üzerinden yapabilme şansınız varsa inanın benim için çok makbule geçecektir. Gerçek dosyamda treewiev nesnesinde tam olarak 350 adet başlığım var ve toplamda 2000 e yakın sayfam oluyor bu projede iş yerinde benim işimi inanılmaz şekilde kolaylaştıracak vede çok önemli ama aylardır uğraşmama rağmen yapamadım başaramadım.
Kısacası yapmaya çalıştığım; Treewiev nesnesindeki başlıklara tıkladığımızda o nesne altındaki sayfaları textboxa aktaracak ve textboxda sayfada göründüğü şekli ile görünecek Zaten dikkat ettiyseniz kodlarda sayfa içindeki tabloları textboxda gösterebilmek için burdan değerli bir hoamın kodlarını kullandım tabloları metne dönüştüren kodlar
Kod:
Dim tableTemp As Table
    Dim rngTemp As Range
    Dim Sh As Integer
    For Each aTable In ActiveDocument.Tables
        Set tableTemp = ActiveDocument.Tables(1)
        Set rngTemp = tableTemp.ConvertToText(Separator:=wdSeparateByTabs)
    Next aTable
şeklinde ama hala yinede textboxdaki görünüm sorunumu tam olarak çözemedim buda projemi bitirememe sebep oluyor çözümsüz kaldım hocam bu konuda kullanışlı bir fikre çözüme gerçekten çok ihtiyacım var aylardır bu konu hakkında uğraşıyorum.
not : o konuyu excelde açmıştım ama uyarılarınız doğrultusunda vede aynı konunun devamı olduğu için burda açmak zorunda kalmıştım hocam
Yardımlarınızı bekliyorum

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba;

RichTextBox nesnesine sanırım Word dosyasının tamamını yüklüyoruz, sadece bir kısmını değil. O yüzden sizin istediğiniz görüntü olmaz.

Bana kalırsa böyle ufak-tefek görüntü işleriyle kafanızı ve dosyanızı fazla yormayın.

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
Tamam üstadım uyarınızı dikkate alıp projemin diğer kısımlarına yoğunlaşacağım her zaman ustanın söylediğini dinlemek lazım bence Çok teşekkür ederim üstat