Tüm harfleri büyültüp küçültme

nfk

Selam arkadaşlar exelde yeni sayılırım ama wordda çok iş yaptım şimdi word da tüm harfleri büyük küçük veya ilk harfi büyük sonrakiler küçük seçenekleri zaten üsttte biçim menüsünde var.

Ama exelde bulamadım ve exele taşıyabildiğim 28000 soru var sorularda sorun yok fakat karşı hücrelerindeki cevaplarının çoğu büyük harfle düzelmesi için hepsinin küçük olması gerekiyor nasıl olmaz deyip duruyordum bu siteyi buldum varmı ? Ve bir şey daha I büyük ılar küçük ı değil i olacak yani tükçe karakter olmayacak küçülse bile acil destek yardım imdattttttttttttttttt :kafa:

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Pratik Bir Alternatif :
Örnek dosyanız olsaydı üzerinde denedirdi.
Excelden düzeltilmesi gereken bölümü(leri) wordde kopyalayınz. Oradan gereken düzeltmeyi yapıp tekrar excele kopyalayın. Bir deneyin belki olur.

nfk

Başlık açmadan önce arama yaptığımda o konuyu epey inceledim fakat biraz şüpheye düştüm başka birşeydir diye sağolun

Ayrıca evet değişiklik yapılacak yeri worda taşımak oluyor fakat 28000 soru 5000 5000 taşınıyor ve bekletiyorda 256ram bellek bitti diyor o exeli wordda aç deyince hemen bellek yetersiz diyor biraz parçalara bölmekte gerek

Ama en çokta exel bir yazı yazma programıda değilmi? Nasıl koymazlar hayret ettim doğrusu ama bu siteyi bulmama sebeb oldu maşallah bir exele özel site hiç aklıma gelmedi 6 aydır teşekkürler artık bu işide kavrarım

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Aslında bir alternatif daha var; acaba yapabilecek misiniz? Yeni olduğunuz için.
Wordde excel nesnesini bulup yerleştirin. Exceldeki verileri o excel nesnesine kopyalayın. Bir seferde. Nesnedeki sütunu kopyalayıp wordde özel yapıştırdan "biçimlendirilmemiş metin"i seçip tamam deyin. Gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra, wordde kopyalanıp yapıştırılan verileri tümünü seçip ilgili excel sayfasına yapıştırın. Muhtemelen bir sefer işlem yapılır. Bellek yetersiz ise; bir kaç parçaya bölün.

nfk

o linkteki eklentiyi bir seferde kurdum denedimde çok güzel fakat çözemediğim bi şey var oda yeni açtığım exel dosyasında çalışıyor kendim bir şeyler yazarsam işliyor ama diğer değişiklik yapacağım dosyada eklenti çıkmıyor ve içini kopyalayıp eklenti çıkan dosyaya yapıştırınca ondanda eklenti seçeneği kaybolmuş oluyor

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın nfk,
Hoşgeldiniz.
Ama en çokta exel bir yazı yazma programıda değilmi?

Excel bir yazı yazma (Kelime İşlemci) programı değil, Excel bir Hesap Tablosu programıdır.

Büyük harf, küçük harf yapan yerleşik fonksiyonları var. Bunlar;

=BÜYÜKHARF(Metin)
=KÜÇÜKHARF(Metin)
=YAZIM.DÜZENİ(Metin)

Bunları kullanarak istediğinizi yaparsınız.

nfk

Aşağıdaki gibi demişsiniz peki onları nerden nasıl kulanabileceğim ve kısayol tuşu varmı varsa nedir yoksa eklentimi kurmak gerek özel ayarmı yapmak gerek?

Büyük harf, küçük harf yapan yerleşik fonksiyonları var. Bunlar;

=BÜYÜKHARF(Metin)
=KÜÇÜKHARF(Metin)
=YAZIM.DÜZENİ(Metin)

Bunları kullanarak istediğinizi yaparsınız

nfk

Çabanıza hayranım dosyayı hemenpaylasa yükledim ordaki büyük harfleri küçük yapan biri olursa ikrama geçer yalnız tükçe karakter olmayacak...

dosyayı buraya yükleyemedim upload sitesi rapidin adını yazamadım hemenpaylas hata verip duruyor iyiki kendi sitem var :) Oraya attım sorun hallolduktan sonra silmem gerek yer kaplıyoda zaten gerekli bişey olacağını sanmıyorum 28000 soru cevap işte :hihoho:

http://www.nfk.gen.tr/dos/Kitap1.rar