Türkçe Karakter Sorunu

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Korhan Bey nacizane fikrim; Windows ve Office uygulamasını "İngilizce" olarak kurmanız, bölgesel ayarlardan da "Türkiye" olarak seçmeniz. Yıllardır tüm bilgisayarlarımda izlediğim yoldur....

.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhaba,
Benzer bir durumla geçen sene Outlook uygulamasında karşılaşmıştım. Ama Vba'da değildi. Klasör isimlerindeki Türkçe karakterler benim bir müdahalem olmadan değişmişti. Dil ayarlarını İngilizce yaptım. Kapatıp açtım, tekrar Türkçe yaptım. Düzelmişti. Umarım sizdeki problem de kısa sürede düzeltilebilir.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Dün forumda paylaşım yaptıktan sonra biraz daha araştırma yaptım fakat olumlu bir sonuç alamadım. Sonra sisteme Windows 10 yüklemek isterken dalgınlıkla sıfırlama yaptım. Doğal olarak temiz Windows 11 Pro 64 Bit Türkçe kuruldu. Hazır temizlenmişken Ofis 365 sürümü yükleyip tekrar deneyeyim dedim. Baktım sorun devam ediyor.

Anladığım kadarıyla Windows 11 sürümünde bu tarz sıkıntılar var.

Ben de microsoftun sitesinden Winsows 10 Pro 64 Bit Türkçe ISO dosyasını indirip sisteme yükledim. Ofisi de kurup denediğimde paylaştığım görselde ki Türkçe karakterlerin düzeldiğini gördüm.