Tutarsız formül Hatası ??

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Biraz daha açar mısınız konuyu?Formülü yazın mesela

Böyle bir çalışmam var. hatayı (H32) hüçresinin sol üst köşesinde küçük bir dolgu var. ve bu hüçreye tıkladığım zaman sarı bir kare içinde (!) bu işaret var. bu işarete tıkladığımda secenekler var .ve sanırım gerisini biliyorsunuz.

H30=A!X20

H31=EÐER(EHATALIYSA(İNDİS($P$5:$Q$19;KAÇINCI(A!$X$19;$P$5:$P$19;0);2))=DOÐRU;"";(İNDİS($P$5:$Q$19;KAÇINCI(A!$X$19;$P$5:$P$19;0);2)))

H32=A!X20

H33=EÐER(EHATALIYSA(İNDİS($P$5:$Q$19;KAÇINCI(A!$X$19;$P$5:$P$19;0);2))=DOÐRU;"";(İNDİS($P$5:$Q$19;KAÇINCI(A!$X$19;$P$5:$P$19;0);2)))

H30 hata vermiyor ve H32 veriyor.
Ve her ikisinde de aynı formül var. Ã?yle mi? :shock:

Bölgede tutarsız formül

Formül, yakınındaki diğer formüllerin deseniyle eşleşmiyor. Çoğu durumda, birbirine bitişik olan formüller arasındaki tek fark, kullanılan başvurudur. Ã?rneğin, =TOPLA(A10:F10) formülü bitişik formüller arasında birer satır fark varken, bu formül 8 satırlık bir fark gösterdiğinden not edilir.

Formüller
=TOPLA(A1:F1)
=TOPLA(A2:F2)
=TOPLA(A10:F10)
=TOPLA(A4:F4)

Bir formülde kullanılan başvurular bitişik formüllerdekilerle tutarlı değilse, sorun not edilir.
Dahasıda var okuyacak isen göndereyim

syn abazya
bunu biliyorum. excel'in yardım kitabından okudum

ama ben çözüm arıyorum.
çözümü varmı acaba ????

sayın nihatjeoloji,
ortada sorun yok ki. Sizin formül sonucunuz yanlış ise sorun vardır anlarım.
Ama sorun yok görünüyor zaten.

syn Exelans

peki Tutarsız formül hatası neden versin o zaman. ve yazdığım formülümde kesinlikle hata yoktur.

abazya' Alıntı:
Bölgede tutarsız formül

Formül, yakınındaki diğer formüllerin deseniyle eşleşmiyor. Çoğu durumda, birbirine bitişik olan formüller arasındaki tek fark, kullanılan başvurudur. Ã?rneğin, =TOPLA(A10:F10) formülü bitişik formüller arasında birer satır fark varken, bu formül 8 satırlık bir fark gösterdiğinden not edilir.

Formüller
=TOPLA(A1:F1)
=TOPLA(A2:F2)
=TOPLA(A10:F10)
=TOPLA(A4:F4)

Bir formülde kullanılan başvurular bitişik formüllerdekilerle tutarlı değilse, sorun not edilir.
Dahasıda var okuyacak isen göndereyim
Bu yazı Microsoft Excel Yardımından alınmış olup, konuyu zaten yeteri kadar açıklamaktadır.
Ben sizin için şöyle özetleyeyim. İçiniz rahat olsun. Hücrenin sol üstündeki yeşil işarete takılmayın. Zaten yazıcıda da gözükmez bu. :D
Formülünüz doğru. Excel, sizi ardışık hücrelerde farklı bir işlem yaptığınız için hata yapmış olabileceğiniz ihtimaliniz üzerine uyarma ihtiyacı duşmuş sadece.