ÜÇGEN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
verilen herhangi üç sayıdan üçgen oluşturma fomülünüz yazın oluşan üçgenin alanı ve çevresini bulun.bunun nasıl yapılacağını anlatabilir misiniz.?şimdiden teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
yine ödev yapıyoruz galiba :). üçgen oluşturma formülü ne demek bilmiyorum ama
üç sayımızı A1, a2 ve a3 e yazdığımızı varsayalım bu durumda
çevresi =a1+a2+a3 (BU FORMÜLÜ b1 HÜCRESİNE YAZDIĞIMIZI KABUL EDEREK DEVAM EDİYORUM)

alanı için =KAREKÖK(B1/2*(B1/2-A1)*(B1/2-A2)*(B1/2-A3))

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn murgidil,

Bu sorularınız Excel sorusu mu? Yanlış bir forumda olmayasınız. Burası Excel forumu.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
1. 3 kenarı olacak.

2. Her zaman iki kenarının toplamı üçüncü kenardan büyük olacak.

3. Bir başka kural; Üçgen, aynı doğrultuda olmayan üç noktanın doğru çizgilerle birleştirilmesidir.

yok dalga geçiyorum sadece.ya niye böyle oluyor anlamıyorum.insanlar ciddiye almıyorlar.derste bunları görüyoruz.ve birtakım sorular var bunun gibi.onları da burada soralım dedik ama ... alay eder gibi cevaplar alıyoruz yaa.farkındayım herhalde buranın bir excel forumu olduğunun.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
peki bu sayıların üçgen oluşturup oluşturmadığını nasıl göstereceğiz????
Dediniz. Ve bende ciddi olarak cevap verdim. Aşağıdaki bir teoremdir.

2. Her zaman iki kenarının toplamı üçüncü kenardan büyük olacak.
Yani kenar uzunluklarına öyle sayılar vereceksiniz ki, sayıları iki, iki topladığınzda her zaman üçüncüsünden büyük olmalıdır.

Başka bir teorem: Bir üçgende iki kenar farkı üçüncü kenardan büyük olamaz.

İşte bunlara dayanarak verdiğiniz sayıların üçgen oluşturup oluşturmadıklarını söyleyebileceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sn. murgidil,
sorularınız excel sorusu olmadığı halde size 2-3 tane cevap verilmişken bununla ilgilenmek yerine polemiğe giriyorsunuz, bundan vazgeçtiğinizde,
excel sorunuz olduğunda,
forum kurallarını okuyup öğrendiğinizde,
tanımadığınız kişilerle konuşurken (özellikle bu forumda) nasıl konuşmanız gerektiğini öğrendiğinizde,
tekrar bekleriz. şimdilik banlandınız.

SORULARIM GAYETTE EXCEL SORUSU.SİZİNLE DALGA GEÇMİYORUM HERHALDE.AMACIM POLEMİĞE GİRMEK FİLAN DA DEİL.BUNLAR ÖDEV VERİLDİ.İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAYINCA YARDIM İSTEDİM SİZDEN SADECE.AMA BAZILARII...NEYSE YA ŞUNA BAKARSInız artıkk.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
murgi_dil' Alıntı:
NEYSE YA ŞUNA BAKARSInız artıkk.
Sn.murgidil
Zannedersem sn. danersin'in yazdıklarını iyice okumadınız. Sorunuza cevap aramadan önce "Forum Kurallarını" sindire sindire okumanızı öneririm. Tanımadığınız kişilerle yazışma uslubunuz hiç hoş değil. Forum üyeleri sizin emir uşağınız değil.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Yeni bir moda başladı gibi.
Dün gece de benzer olayı yaşamıştım.

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
12-10-2028
SORULARIM GAYETTE EXCEL SORUSU.SİZİNLE DALGA GEÇMİYORUM HERHALDE.AMACIM POLEMİĞE GİRMEK FİLAN DA DEİL.BUNLAR ÖDEV VERİLDİ.İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAYINCA YARDIM İSTEDİM SİZDEN SADECE.AMA BAZILARII...NEYSE YA ŞUNA BAKARSInız artıkk.
Dalga geçiyor herhalde. Olacak iş değil.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
murgidil zaten forumdan banlanmış olduğu için, mesaj başlığı kapatılmıştır ...

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
murgidil' Alıntı:
yok dalga geçiyorum sadece.ya niye böyle oluyor anlamıyorum.insanlar ciddiye almıyorlar.derste bunları görüyoruz.ve birtakım sorular var bunun gibi.onları da burada soralım dedik ama ... alay eder gibi cevaplar alıyoruz yaa.farkındayım herhalde buranın bir excel forumu olduğunun.
Sn murgidil

Benim kesinlikle alay etmek gibi bir amacım yoktu, buna emin olabilirsiniz. Sizi gayet ciddiye de alıyordum. Ama bir an sorularınıza ve gelen cevaplara baktım da sanki bir excel forumunda değiliz de matematik dersinde üçgenler konusunu işliyormuşuz gibi geldi bana. Size "doğru forumda olduğunuzdan emin misiniz" derken de alay etmiyordum, ciddiydim. Asıl siz bana alay eder gibi bir cevap yazdınız ve ben yokken banlanmışsınız. Şunu bilin ki bu forumda hiç kimseyle alay edilmez. Herkes ciddiye alınır. Bir öğrenci olduğunuza göre hayatınızın baharında genç bir kardeşimizsiniz. Sizlerin sorularına çözüm üretmeye çalışan bizler ise evli barklı, çoluk çocuk sahibi orta yaşlı -hatta neredeyse yaşlı- insanlarız. Bizim üslubumuz yaşlılara ayrı gençlere ayrı değildir. Yaşlı olsun genç olsun hatta bazen çocuklar bile gelip soru soruyorlar hepsi bizim gözümüzde saygındırlar. Ayırt etmeksizin herkese "siz" diye hitap eder ve sorunlarını çözmeye çalışırız. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...