Ücret Karşılığı Yardım Edebilecekler Arasın .

Excel Vers. ve Dili
yok
Muhasebe Mesleğinde Mali müşavir olmama az bir zaman kalmışken 2019 yılının Nizan ayında Beyin kanaması sebebi ile bir operasyon geçirdim ve görme alanı kaybı kalıcı hasar olarak kaldı.
Bundan sonraki süreçte mesleğe dönmem benim için zor olacak .

Bu zamana kadar muhasebe alanında hazırlamış olduğum bazı Excel dosyala var . ve çokda profosyonel değiller. ( Bu dosyalar Excel çalışma sayfası içerisinde birkaç sayfadan oluşan bazıları visual basic application da yazılmış basit kodları olan , hücrelerde formülleri olan, makrolamaları olan muhasebe alanında hazrladığım bir çok Excel var )

Benim istediği şey şu :

Program yazmak konusunda bilgi sahibi değilim . bu hazırlamış olduğum Excel dosyalası mali müşavir mesleği ile ugraşan arkadaş cevreme satmayı planlıyorum ama bildiğiniz üzere Excel de koruma yok baskalarına verildiğinde herkesin kullanımına açık . Excel de şifreleme yapılabılıyor ama biseferde şifresi ile verildiğinde herkese açık olmuş oluyor.

Bunu nasıl çözerim diye araştırma içine girince lisanslama olabileceğini ögrendim.

Ben istiyorum ki bu Excel dosyasını ben bir kişiye verdiğimde sadece o bilgisayarda çalışsın bir parola ile açsın . başka bilgisayara kopyaladıgında aynı şifre ile açılmasın .

ve hatta bunu yaparken sadece 1 senelik süresince kullanım hakkı olsun sonra o Excel yenı geçerli şifre ile açılsın istiyoru .

Bunun için program yazılabilir mi . siz bana bu konuda yardımcı olmak ister misiniz . ne kadar zamanda yapılır. ve bana maliyeti ne kadar olur .

yazılarda harf hatası oldu ise özür dilerim . yüzde 60 görme kaybım var .

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
bana 0 507 978 24 80 nolu telefondan gunun her saatıne ulasabılırsınız

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Şifreleme konusunda @Zeki Gürsoy beyin ücretli bir çalışması var. Kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.