üretim planlama

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-11-2024
Merhaba hocam daha önceki fifo konusunda yapmak zorunda kaldığım değişikliklerden dolayı bu doısyayı tekrar incelemenizi rica edeceğim ekli dosyadad da detaylı vede örnek vererek açıklamaya çalıştım daha önceki fifo kodlaması ile aynı mantıkta çalışacak sadece burdaki fark önceden tüm depoaya giren hammaddeleri ayrı bir sheete verileri girerk yapmıştım ama o programın çalışlmayacağı belli olunca şimdi tüm hammaddelerin girişini tek bir sayfada giris sayfasında tutmak zorundayım işte açılan formdaki teorik miktar vede hammaddenin adını baz alarak giris sayfasındaki o hammaddeyi bulup o hammaddenin yapılan tüm grişilerini kontrol edip en küçük kontrol numarasını en başta kullanarak daha önceki kodlamada olduğu gibi aynı mantıkta çalışacak artı olarak rapor sayfasına hangiş hammaddelerden kullandıysa giris sayfasındaki bilgileri rapor sayfasına yazacak ama bu rapor sayfası başka bir giriş yapıldığında aynı yer kullanılacak yani clear contents kodunu kullanıyordukya rapor sayfası sadece çıktı almak için kullanacaz her üretim yapıldığında rapor sayfası kullanılacak hocam belki yine uzun oldu ama gerçekten bu konunun başka nasıl daha kısa anlatılabileceğini bulamadım lütfen yardımlaörı8nızı bekliyorum gerçekten çok ama çok önemli benim için şimdiden burdakş tüm hocalarıma teşekkür ederim

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-11-2024
:(

üstadlar bu konu hakkında yardım edebilecek bir hocam yokmu lütfen yada başka bir yol gösterebilecek her türlü yardımlarınızı yürekten bekliyorumm