ürün isimleri grup halinde gelebilirmi

Arkadaşlar accesste bir çalışmam var. Ürün isimlerinin gruplar halinde gelmesini istiyorum. Örneğin Meyve dediğimde tüm meyveleri getirsin sebze dediğimde tüm sebzeleri getirsin. Tüm raporlamalarda ürün giriş ve çıkışlarında böyle olsun istiyorum.
yardımcı olursanız çok sevinirim.

bu adresten de iletişim kurabiliriz
mehmetosm@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Tabi ki olur:

Yüzeysel bir çözüm her gurubun kod nosu belirli bir sayıdan başlasın sonra da sorgular ve raporlar ona göre ayarlansın.

Bir örnek eklerseniz iyi olur. Daha çabuk çözüme ulaşırsınız.

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Syın mehmetosm,

Siz bana bir soruya cevap olarak hazırladığım örneği tekrar geri gönderiyorsunuz. Sormak istediğiniz ne anlayamadım.

Diyelimki sizin şu tablolarınız var

tblTürler:
Türler ID
Türler

tblÇeşitler
ÇeşitlerID
TürlerID
Çeşitler
Fiyatı

tblSatım
SatımID
ÇeşitID
TürID
Miktarı

Bu verilerle ilgili formlar hazırlıyorsunuz

Bir sorgulama altformu hazırlarsanız ve sorgunun çeşit ölçütünü anaform üzerindeki bir açılır kutuyla ilişkilendirirseniz ve açılan kutunun liste kısmını da türler tablosuyla ilişkilendirirseniz. İstediğiniz olur.

Bir de ingilizce örnek ekleyeyim. İlk açılan forma tıklarsanız bağlandığınız sitede ilginç örnekler var.

İyi çalışmalar :D

Sayın Modalı sizden rica etsem linklerde verdiğim exceldeki stok ürün gruplandırmasını yine linkte verdiğim access dosyasına uygulayabilirmisiniz. İnanın tam 3 haftadır uğraşıyorum bir türlü yapamadım.
Çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.