üst combobox'a göre açılan liste neden düzgün çalış

Merhabalar ..
Arkadaşlar öncelikle sizlere sıkıntı veriyorsam kusura bakmayın ama dün akşamdan bu yana çözemediğim bir sorunum var.
ekte ilçe listesi problemsiz çalışmasına rağmen mahalle listesi neden eksik ve düzensiz sıralama yapıyor ??? cevabınız için şimdiden teşekkürler..........

evet Levent bey ilçelerin içılmasını gösteren combobox gönderdi sağolsun ama,aynı kadlardan yararlanarak ben de buna bir de mahalle ekledim ve çalışıyor fakat bir yerinde sanırım hata yaptım o yüzden eksik çalışıyor..ilgilenirseniz çok memnun olurum

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Cbilce comboboxındaki kodu aşağıdaki ile değiştirin. Hatanız hücre tanımlamaları başında sayfa adını belirtmemenizdir. Eğer bir hücreyi cells(....) olarak tanımlarsanız aktif sayfadaki hücreyi kabul eder, eğer sheets("sayfa2").cells(....) olarak tanımlarsanız, sayfa2 deki hücreyi dikkate alır.

[vb:1:be8c5f3a6a]Private Sub Cbilce_Click()
Cbmah.Clear
bassat = Sheets("MAH").[a1:a65536].Find(Cbilce.Value).Row
sonsat = Sheets("MAH").Cells(bassat, 1).End(xlDown).Row - 1
For a = bassat To sonsat
If Sheets("MAH").Cells(a, 2) = 0 Then GoTo 10
Cbmah.AddItem Sheets("MAH").Cells(a, 2)
Next
10 Cbmah.ListIndex = 0
End Sub
[/vb:1:be8c5f3a6a]

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
:agla: Ben kodları düzenledim yolluyordum.Levent Bey yine hızır gibi yetişti :D

teşekkür

ne kadar teşekkür etsem azdır ..eğer isminizi söylerseniz proğramımı tamamlayınca sizi haberdar edecem ve proğram açılış sayfasında sizin isminizi de zikretmek istiyorum sevgiyle kalınız.........

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sayın kalender222, İşiniz görülmesi beni memnun etti. Sayın Levent Bey sağolsun emek ona ait.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
ne kadar teşekkür etsem azdır ..eğer isminizi söylerseniz proğramımı tamamlayınca sizi haberdar edecem ve proğram açılış sayfasında sizin isminizi de zikretmek istiyorum sevgiyle kalınız.........
Rica ederiz. Ama buna hiç gerek yok, burada kişisellik hiç bir zaman ön plana çıkmadı. Ben tüm üyelerin içinde olduğu bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Eğer bir isim belirtecekseniz forumun adını zikredebilirsiniz.