Üzerine toplama

Excel Vers. ve Dili
ofis Prof 2003
Arkadaşlar başlıkları taradım ama bulamadım
ben sabit bir hücredeki veri değiştikçe Başka bir sabit hücredeki verinin üzerine koyarak toplanmasını istiyorum.
Örneğin : C1 Hücresindeki sayı ile D1 hücresindeki Sayıların toplamlarının E1 hücresine yazılmasını ve C1 hücresine yeni bir sayı yazıldığında E1 hücresindeki değerin üzerine ilave edilerek toplanmasını istiyorum.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
ofis Prof 2003
emeğine ve elinize sağlık sayın kombo. çok teşekkürler ediyorum. bu işlemi vba kullanmadan yapabilir miyiz? Yani excel sayfası içinde formül çubuğuna yazarak. vba kullanmadan yapılamaz ise ozaman örnek çalışmadaki gibi tek bir hücrede değilde alt alta veya yanyana diğer hücrelerdeki veri girişlerinde de bu işlemi yapabilirmiyiz, Komple bir Sütun veyahut Komple bir satırdaki tüm hücrelerde olabilir. Birde herhangi bir hücreye tıkladığımızda toplama işlemine devam ediyor ve A1 hücresine - yazılamıyor sürekli A2 hücresine yöneliyor. Çalışmalarımda çok büyük yardımı olacak bir konu ilgilenirseniz çok memnun olurum. Sitedeki paylaşmayı seven tüm arkadaşlara sonsuz sevgi saygı ve selamlar

Excel Vers. ve Dili
ofis Prof 2003
Üstadlar bu işi yapmanın Formülü yokmu.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Önce tek hücreden bahsettiniz. Şimdi satır veya sütun oldu. Tam olarak ne yapmak istiyorsanız, örnek dosya ile gönderirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
ofis Prof 2003
25 15 40

"Sayın Kombo C5 Hücresine tekrar bir sayı yazdığımda
E5 hücresindeki sayının üzerine koyarak toplasın
Örneğin : C5+D5=40 İken, C5 hücresine yeni veri olarak 20 yazdığımda
E5' deki Toplam 60 olsun istiyorum.Her yeni veri girişinde E5 deki değer toplanarak devam etsin."
Selamlar...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Önce araçlar-seçenekler-hesaplama sekmesinde "yineleme" kutusunu işaretleyin ve "en fazla yineleme" kutusunada 1 yazın. Sonrada aşağıdaki formülü E5 hücresine kopyalayın.

=C5+D5+E5

Excel Vers. ve Dili
ofis Prof 2003
Sayın Leventm, İlginize çok teşekkürler. yapmak istediğim işlemi yineleme seçeneğiyle gerçekleştirdim,ellerinize sağlık.
Çok Sağolun...

Erdal

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ev: 2021 - Türkçe 32 Bit
İşyeri: 2016 - Türkçe 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-10-2029
sn. leventm
benim E5 hücresindeki formülüm =C5+G5 , G5 hücresindeki formülüm ise
=C5+G5 bu formüller 6,7,8,ve 9 satırlarda da var. Fakat C5 hücresine veri girip enterladıktan sonra C6 hücresine veri girdiğimde C5 hücresine birdaha veri girmiş kabul ediyor. Sorumun daha iyi anlaşılabilmesi için ekte dosya gönderiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler