Soru User formda mükerrer kayıt engelleme

Excel Vers. ve Dili
2010/Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21/09/2023
Merhabalar,
Örnek dosyamdaki userformda mükerrer kayıtları msgbox uyarısı verdirerek engellemek istiyorum. Fakat bunu tarih ve gün kriterine göre yapmak istiyorum. Yani tarih textbox kutusuna aynı tarihler girilebilir fakat gün farklılık gösterebilir.
Örneğin;
Tarih : 20.11.2029
Gün: 1.gün,
Gün: 2.gün
Gün: 3.gün

Eğer hem tarih hem de gün "arsiv" sayfasında varsa msgbox ile uyarısı vermesini engellemek istiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010/Türkçe
21/09/2023
Hakan Bey, öncelikle çok teşekkür ederim.
Yine aynı dosya üzerinde 1 Gün, 2 Gün, 3 Gün yazmak yerine sadece 1,2 ve 3 yazılarak veri girişi yapılacak şekilde değişikliklik yapabilir misiniz. Ayrıca veri girişine izin vermemek yerine o tarih ve günü bulup o satırda güncelleme yaptırılabilir mi? Çok af edersiniz son olarak tarih formatını gün, ay ve tarih aralarına farklı karakterler girilmemesi adına noktalı olarak yapılabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
2010/Türkçe
21/09/2023
Lütfen yardım eder misiniz.

Yine aynı dosya üzerinde 1 Gün, 2 Gün, 3 Gün yazmak yerine sadece 1,2 ve 3 yazılarak veri girişi yapılacak şekilde değişikliklik yapabilir misiniz. Ayrıca veri girişine izin vermemek yerine o tarih ve günü bulup o satırda güncelleme yaptırılabilir mi? Çok af edersiniz son olarak tarih formatını gün, ay ve tarih aralarına farklı karakterler girilmemesi adına noktalı olarak yapılabilir mi?

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Lütfen yardım eder misiniz.

Kırmızı olarak belirttiğim noktalar sanırım istediğiniz gibi oldu ancak, aynı kaydın üzerine yazılması noktasında başka bir arkadaş yardımcı olur umarım.

Ekli dosyalar