user formu açma kapama formülü ve excel hücrelerini koru

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 - Türkçe
merhaba arkadaşlar;
bir excel çalışma sayfasına fihrist yaptım. birde user form hazırladım.
user form üzerinde combobox listesinden kişi adını seçtiğimde fihristdeki bilgiler düşeyara formülü sayesinde doluyor. benim sorum;
commandbutton ile userform1.show diyerek formu açıyorum. formun sağ köşesinde çarpı işaretinden kapatıyorum. bu çarpı işaretini kaldırma şansın varmı çünkü user form hep açık kalsın istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2013 TR
2013 EN
Sanırım Aşağıdaki Kod işinize yarayabilir.

Private Sub Userform_QueryClose(Cancel As Integer, msgMode As Integer)
If msgMode <> 1 Then MsgBox ("Userformu Bu Alanı Kullanarak Kapatamazsınız")
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 - Türkçe
merhaba serinci ve leventm ;
Sayın serinci;
yukarıdaki kodu tam olarak nereye yazmam gerekiyor. Asıl istediğim excel çalışma sayfasını açtığımda veya diğer sayfadan geçiş yaptığımda otomatik userformun önüme açılmasını istiyorum. çarpı ile kapanmasın istiyorum çünkü manuel olarak excel çalışma sayfasında veri değiştirilmemesini gerekiyor.(user form açıkken sayfa seçilmesin) bunun için yardıma ihtiyacım var.
Sayın leventm;
user formu diğer sayfaya geçtiğimde veya excel çalışma sayfasını kendi kapat butonundan kapattığımda kapanmasını istiyorum. ctrl+f4 tuşuda çalışmaması gerekiyor. raider bununla ilgili bir çalışmasını buldum fakat koda uşaşamadım. Yardımınız olursa sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn serinci'nin verdiği kod işinizi görecektir. Ekteki örneği inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 - Türkçe
sayın leventm;
örnel dosya çalışıyor ama ben hala kodlamayı nereye yaptığınıza ulaşamadım. user form 1 kodlarını göremiyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Alt+F11 ile vbe editörünü açın,sol üst köşede userform yazan yazının üstünü tıklarsanız userform açılacaktır. (vbe açılınca direk olarak userformda karşınıza çıkabilir) Userfomu çift tıklarsanız koda ulaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 - Türkçe
merhaba leventm;
umarım sorularımla sizi sıkmıyorumdur. Son verdiğiniz bilgiyle sorunu çözdüm. Yardımınıza teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
umarım sorularımla sizi sıkmıyorumdur.
Rica ederim. Biz bilgi paylaşımı ve yardımlaşma için buradayız. Siz sorularınızı sormaya devam edin lütfen.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 - Türkçe
böyle düşünüyor olmanıza sevindim. Umarım birgün benimde birilerine faydam dokunur.