User Formu İptal Edip Makro İle Aynı İşlemi Yapmak

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Arkadaşlar bu forumda bir arkadaşımızın dosyasını kendin için uyarlamaya çalıştım. Fakat tam anlamıyla yapamadım. Sizden isteğim örnek dosyadaki user formu iptal edip makro ile aynı işlemi yapmak istiyorum.

Örnek dosyada Ay yıl vs.. kendimiz seçiyoruz. Ayrıca VERİ AL diye bir özellik falanda var.. Ben bunların iptal edilip örnek dosyada ayrıntısını yazdığım şekilde aynı özelliklerde txt dosyasının oluşmasını istiyorum. Yani vba da bununla ilgili gerekisiz kodlar iptal edilecek..

İşi bilenler için basit fakat bizim gibiler için zor bir iş... Şimdiden tşk.Gerekli açıklamalar örnek dosyada mevcut...

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Arkadaşlar üstadlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum...

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Arkadaşlar sizden cevap gelmeyince başımın çaresine bakıyım dedim ama tam olmadı... Lütfen şu gönderdiğim dosyaya bir el atın... Butona tıklıyorum. İşlemi yapabilmek için tekrar tıklamak gerek... Yokmu bu tıklama işini bir sefere indirmenin yolu :)

Yani User Form un yaptığı işlemi makro ile yapmak istiyorum. Belki saçma bir şey ama kodları kopyaladım yidene olmadı.. Help ....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Siz, bu dosyada, ne yapmak istediğinizi daha açık söylerseniz, o zaman istediğiniz gibi uygun bir kod geliştirilebilir

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Sayın Ferhat Hocam...örnek dosyada olduğu gibi exceldeki verileri sayfa ismine göre klasör açıp icmal.txt olarak kaydedecek. Aslında şu an başa bir dosyadan aldığım user form ile işimi görüyor. fakat vba da bir sürü gereksiz kodlama var... Onları temizlemek istiyorum..

Daha açıkçası exceldeki verileri farklı kaydet "metin sekmeyle ayrılmış" özelliği ile txt formatında kaydetmek istiyorum... Tşk.. Hangisi kolay olur bilemem ama ister fazla kodları temizleyin isterseniz sıfırdan yapın... Şimdiden tşk. ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Dosyanızdaki bütün kodları silin ve aşağıdakileri yeni bir modül sayfasına kopyalayın. (Bir butona da atayabilirsiniz)

Kod:
Option Explicit
Declare Function SHCreateDirectoryEx Lib "shell32" Alias "SHCreateDirectoryExA" (ByVal hwnd As Long, ByVal pszPath As String, ByVal psa As Any) As Long
Sub Txt_Olustur()
Dim klasor As Object
Dim dizin As String
Dim kayitdizini As String
Dim fso As Object
Dim i As Integer
Set klasor = CreateObject("Shell.Application").BrowseForFolder(0, "Lütfen bir klasör seçin !", &H100)
If klasor Is Nothing Then
       MsgBox "Herhangi bir klasör seçmediniz", vbCritical, "UYARI"
       Set klasor = Nothing
       Exit Sub
Else
       dizin = klasor.Items.Item.Path
End If
kayitdizini = dizin & Application.PathSeparator & Range("C1")
SHCreateDirectoryEx 0, kayitdizini, ByVal 0&
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
With fso.CreateTextFile(kayitdizini & Application.PathSeparator & "İCMAL.txt")
       For i = 3 To Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
               .writeline Cells(i, 1) & vbTab & Cells(i, 2) & vbTab & Cells(i, 3)
       Next i
      .Close
End With
Set klasor = Nothing
End Sub

Son düzenleme: