Userform Baskı Önizlemede Excelin Kilitlenmesi

Excel Vers. ve Dili
2007 TÜRKÇE
arkadaşlar merhaba sitede inceledim ama sorunumla ilgili örnek bulamadım. sorunum user formda baskı önizleme yapmak istediğmde form ekrandan gidiyor ve exceli kilitliyor.

ekrana sadece form geliyor normalinde bu nedenle açık halinide gönderiyorum

Son düzenleme:

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Yanıt

Bu şekil deneyiniz
Kod:
Private Sub CommandButton7_Click()
Me.Hide
Sheets("Sayfa6").Select
ActiveSheet.PrintPreview
Me.Show
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 TÜRKÇE
yorumun için teşekkür ederim. ama düzenleme modunda iken sorun yok gözüksede exe olarak kullanırken aynı hata devam ediyor

Excel Vers. ve Dili
2007 TÜRKÇE
arkadaşlar yokmu daha önce bu sorunla karşılaşıp çözen

Excel Vers. ve Dili
2003
kardeş aynı sorunla bende karşılaştım ve çözemedim bir türlü baskı önizleme yaptığı zaman excel donuyor hiç bir şekilde çalışmıyor

Excel Vers. ve Dili
2003
valla kardeş sonunda ben kendi sorunumu çözdüm bende ana menüyü açtığımda excel sayfası kayboluyordu sonra raporlara bastığımda ana menü gidiyor du ve baskı önizlemede kilitleniyordu ben şimdi raporlara bastığımda ana sayfayı gizliyorum sonrada istediğim rapora bastığımda excel sayfasını arka planda açıyorum önizlemeyi kapatınca excel lide kapatıyorum başka aklıma bir şey gelmedi bu şekilde yaptım

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Merhaba;

Dolar userformundaki YAZDIR komutunu kodladım. Güzel de çalıştı. Önizleme bittikten sonra, Userforma hatasız olarak dönüyor.

Kendi programlarımda da bu şekilde kod kullanıyorum

Diğerlerini bunu örnek alarak düzeltebilirsiniz.

Dosya ekte.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
aynı sorunu bende yaşamıştım ama şimdi çözdüm teşekkürler. yalnız yazdırma yaparken yazdır butonuna bastığım zaman il önce yazıcı seçme penceresini nasıl açabiliriz.