Userform - Combobox tan secip listboxa yazdırmak

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
Merhabalar. Forumda çok yeniyim öğrenmeye çalışıyorum. Sorumun cevabına yakın daha önceki örnekleri inceledim fakat daha iyi öğrenebilmek için yalın olarak sadece aşağıdaki dosya nasıl olabilir acaba.

Combo box ımız iplikler listesinden iplik çeşidini seçtiğimizde excel sayfamızdaki seçilen ipligin karşılığı olan gramaj ve maliyet verilerini userformdaki listboxlara yazdırıyor.

formulunu yazamadığım dosya ekte.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
2003 formatındayollarsanız bakarım.Herkeste 2007 yok.Bendede yok.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
haklısınız kusura bakmayın. ekte 2003 formatındaki dosyayı bulabilirsiniz. ilginiz için teşekkürler.

Ekli dosyalar

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosyanız ektedir.:cool:
Kod:
Private Sub ComboBox1_Change()
ListBox1.AddItem ComboBox1.Column(1)
ListBox2.AddItem ComboBox1.Column(2)
End Sub

Private Sub UserForm_Initialize()
ComboBox1.RowSource = "iplik!A2:C" & Sheets("iplik").Cells(65536, "A").End(xlUp).Row
ComboBox1.ListIndex = 0
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
Hızlı cevap için çok teşekkürler. Ufak bir soru daha. listboxlara gelen veriler combo boxtan seçtiğimiz farklı iplik çeşitlerinin değelerini üst üste yazıyor. combo boxtan yeni iplik sectiğimizde list box larda sadece o iplige ait verilerin görünmesini daha önce ki verilerin silinmesini sağlayabilirmiyiz ?

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Hızlı cevap için çok teşekkürler. Ufak bir soru daha. listboxlara gelen veriler combo boxtan seçtiğimiz farklı iplik çeşitlerinin değelerini üst üste yazıyor. combo boxtan yeni iplik sectiğimizde list box larda sadece o iplige ait verilerin görünmesini daha önce ki verilerin silinmesini sağlayabilirmiyiz ?
Bunun yerine o zaman listbox yerine textbox kulansanız daha doğru değşilmi?:cool:

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
sanırım doğru. listbox lar yerine text box koydum ve kodda list boxlar yerine text box ekledim fakat hata verdi. sanırım bukadar basit değil ?

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosya ektedir.:cool:
Kod:
Private Sub ComboBox1_Change()
TextBox1.Text = ComboBox1.Column(1)
TextBox2.Text = ComboBox1.Column(2)
End Sub

Private Sub UserForm_Initialize()
ComboBox1.RowSource = "iplik!A2:C" & Sheets("iplik").Cells(65536, "A").End(xlUp).Row
ComboBox1.ListIndex = 0
End Sub

Ekli dosyalar

gmm

peki bu formda şöyle bir değişklik yapsak sonuç nasıl olur tipi seçtiğimizde gramaj ve fiyatı geliyor. peki tipi seçtiğimizde birim fiyat gelse gramaşı kendimiz yazsak bir alt textboxta sonuç çıksa