USERFORM DA FİŞ GİRİŞİ

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
USERFORM DA FÝÞ GÝRÝÞÝ

SELAM ARKADAÞLAR BENİM ÇOK UÐRAÞMAMA RAÐMEN YAPAMADIÐIM BİR USER FORMLA FİÞ GİRİÃžİ PROPLEMİM VAR NASIL ÇÃ?ZEBİLİRİZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEÞEKKÜRLER ÞİMDİDEN
AÇIKLAMAMI EKTE GÃ?NDERİYORUM ....

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
a_self_lion,
benım alttakı lınkte bununla ılgılı ornek bı calısmam var barkod kısmını kasdırdıktan sonra kullanabılırsın ok ?

LINK : http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=10060

""Þimdi burda Fiş giriş formu çizdim kendince Sıra no otomatik atacak malzeme ismini ben yazacağım
birim ben yazacağım kdv oranı vs.ben yazacağım kdvli toplam fiyattan sonrada entere basınca
bana 2 satırı açsın ve sıra noya da 2 yazsın bu ben bu fişi kaydedip kapatıncaya kadar alt satırları eklemeli
ki ben bir fişie bir den fazla malzeme girebileyim

en sonunda da kaydet fişten çık seçeneği olacak kaydederken de benim yazdığım bilgileri data sayfasına
aktaracak ve fişten çıkacak ben fişi açtıkca bu ekran boş olarak gelsin tabi kayderken fiş no departman kodu
tarih gibi fişin temel bilgileri data satırlarına her malzeme için aynı yazılsın sadece satırlardaki bilgiler
ne ise onlar data satırına yazılsın inşallah iyi anlatabilmişimdir...""""

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Ã?zür dilerim ama arkadaşım benim istediğim gibi değil sizin o çalışmanız ya siz yanlış anladınız yada ben yanlış anlattım.....

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
benim istediğim üstte fiş giriş ana bilgileri altta üstte sıra no malzeme ismi vs....

ve onun aldında faturadaki veya benim girmek istediğim malzemeleri sıra ile gireceğim mesala bir stok programında fatura giriş bölümleri var onun gibi olacak.......

Lütfen yardım ederseniz sevinirim acil ihtiyacım var...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

İstediğinize yakın bir örnek hazırlıyorum kısa bir süre sonra dosya olarak ekleyeceğim. :hey:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Ã?rnek dosya ektedir. Yalnız hatırlatmak isterim ki userform üzerinde sizin bahsettiğiniz şekilde kontroller bildiğim kadarıyla oluşturulamıyor. Ben size ona yakın olarak bir format oluşturdum. Dosyayı açtığınızda menü çubuğunda SİPARİÞ GİRİÃžİ adında yeni bir menü eklendiğini göreceksiniz ona tıkladığınızda form açılacaktır. Her kayıttan sonra işlemleriniz otomatik olarak kaydedilecektir. Yeni kayıt butonuna tıkladığınızda FİÞ NO otomatik olarak artacaktır.

Umarım işinize yarar... :hey:

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Selam

sizin gönderdiğiniz dosyayı inceliyorum sanırım sorunumu çözecek gibi gözüküyor ama bir de benim dediğim gibi bir kontrolü moderator arkdaşlardan bir açıklama istesek bize bir geniş bilgi verseler kitaplarda da bulamadım hemen hemen bütün bölümleri baktım ama malesef...

Teşekkür ederim uğraştığınız...

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
iyice inceledim ama küçük bir değişiklik yapmak lazım fiş girişini data değilde ayrı bir sayfaya yazıp fiş oartış numarasını da ayrı bir sayfada veya tanımlar sayfasında takip edip ordan artışı sağlamalıyız ki fiş girişinde fiş numaraları ve fiş diğer bilgileri data sayfasında her malzeme için kaydedilsin sizde farkına varmıssınızdır sıra numarası ile fiş numarası aynı gidiyor benim istediğim sıra numarası o fişteki satır numaraları fiş no ise fişin numrası onu dataya yazacak ve kaydet dataya yaz dediğimiz zaman fiş giriş bölümünü temizlesin dataya bütün bilgileri aktarsın ve bizim tekrar fiş girmemize imkan sağlasın

düşünceniz gerçekten zekice... :Dost:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Bahsettiğiniz gibi fiş no ve sıra no aynı şekilde gidiyor. Fakat aşağıdaki kod bölümündeki kırmızı renkli değeri istediğiniz gibi değiştirerek fiş no başlangıç değerini atayabilirsiniz. Vereceğiniz değer sıra no sundan farklı olursa istediğiniz gerçekleşecektir.

Ayrıca diyelimki 1 nolu fişe 5 kayıt girdiniz yeni kayıt dediğinizde 2 nolu fişin sıra nosu 6 olacaktır. Sadece bir fişe tek kayıt girerseniz fiş no ve sıra no aynı gidecektir.

Private Sub UserForm_Initialize()
Sheets("DATA05").Select
TextBox1.Locked = True
FİÞNO = WorksheetFunction.Max(Range("B2:B65536"))
If FİÞNO = 0 Then
TextBox1.Value = 1
Else
..........

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
tamam işte sorun ordaya 1 fişe 5 kayıt giriyorum ve her seferinde fiş no 1 artıyor neden artıyor ki mesala 2 nolu fişe 5 kayıt girmek istiyorum ama hepsinin fiş nosunun 2 olmasını istiyorum ve 3 nolu fişede 10 kayıt gireceğim onun da hepsinin fiş nosu 3 olacak ve fiş içindeki sıra numralarıda hep kendi içinde kayıt noya göre değişebilecektir. yani sizin data ya yazıdrdığınız bilgiler geçici bir sayfaya yazdırılıp sıra no o sayfanın içinden kontrol edilip arttırılırsa fiş no ise başka bir sayfada takip edilip arttırılırsa ve o geçici fişe yazılan satırlarda iş bitiminde dataya kayıt yaptırırılırsa istediğimiz olur....

yine de anlaşılamamışşsam size bir çizim üzerinde ve gerçek verileri girerek anlatmaya çalışacağım

teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Açıklamalı örnek bir dosya eklerseniz daha faydalı olacaktır. Aslında siz kayıt girdikçe değişen sadece sıra no , fiş no yeni kayıt butonuna tıkladığınızda değişiyor. Anladığım kadarıyla siz 1 nolu fişe gireceğiniz tüm kayıtların hepsinin sıra nosu 1 olsun istiyorsunuz ve böyle devam etsin istiyorsunuz bundaki mantık nedir acaba ? Niçin böyle bir sıralama kullanmak istiyorsunuz ?

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
ÇOK DAHA GENİÞ DETAYLI BİR AÇIKLAMAYI Ã?RNEK DOSYASINDA GÃ?NDERİYORUM.....

TEÞEKKÜRLER

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Fiş takip

Sanırım hazırladığım form işinizi görür

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Fiş takip DÜZELTME

FORMDA BİR DÜZELTME YAPILDI

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016