Userform Dİzayni

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
Merhabalar Ekteki Userform Çalışmasında SAYFALARA GEÇİŞ Başlığının Hemen Yanına Resim Ekleyebilirmiyiz.Resim eklemedim
SORGULAMA Modulunun Altında Hazırlayan/Tasarım Mehmet ULUÇ Diye bir yazı Yanıp Sönebilir mi veya Userform Alanı içerisinde Kayan Yazı olabilir mi ?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
Sn. Antalya01,

userformunuza frame nesnesini kullanarak resim ekleyebilirsiniz. öncelikle userformunuza bir adet frame nesnesi ekleyin ve properties (özellikler) menüsünden picture seçeneğinden eklemek istediğiniz resmin dosya yolunu seçin. yanıp sönen yada kayan yazı olayında ise sürekli çalışacak bir döngü söz konusu olduğu için userform üzerinde başka işlem yapmanızı engelleyecektir.

dosyanız ekte.

iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
G

Merhaba Userform Açıldı.Sizden Öğrendiğim Frame1 Resim eklemesiyle Userforma ekleme yaptım.Label Ekledim.
Şimdi Şunu sormak istiyorum.Örnek SATIŞLAR Butonuna Tıkladım İlgili Sayfa Açıldı.Sayfa Açıldığında Exel Tam ekran olsa ve Yalnız Her butona tıkladığımda Exel Tam sayfa açılacak.Exel tam sayfa açılınca Örnek SATIIŞLAR Sayfası açıldı.Bir butonla SAYFALARA GEÇİŞ Modulune gelmem gerekiyor.Çünkü Sayfayı tam görmek için Userformun Çarpı işaretine bastığımda İlgili sayfa seçimi yok olacak.Birde bu işlemi öğrensem nasıl yapıldığını rica etsem.
Kısaca;İlk açılan Userforma Ulaşmam için sayfalarda Buton.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
sn. Antalya01,

açık olan userformu kapatmak için:

Kod:
sub kapat()
Unload Me
end sub

userformu tekrar açmak için:

Kod:
sub form_ac()
userform1.Show
end sub
iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
D

Kodları kullandım

Run time error 401;
Cant show non-modal form when modal form is displayed Hatası veriyor nedendir acaba ?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
Sn. Antalya01,

dosyanız ekte. küçük bir değişiklik yaptım. inceler misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
C

Sayfadaki Form Aça Basıyorum.Sonra Satışları tıklıyorum.Aynı Hatayı veriyor.
Debug Yaptığımda Userform1.Show.0 Sarı Renkli oluyor.Formu kapat diyorum kapatmıyor.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Kodu bu şekilde : Userform1.Show.0 değil.
Kodu Userform1.Show 0 şeklinde yazıp deneyin.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
C

Örneği çalışma sayfasında rica etsem olmuyor aynı hatayı veriyor.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
F

Merhaba

Her sayfaya Form aç Ları kopyaladım.Form aç Tuşuna bastığımda Ana Uferform açılıyor Problem yok.Fakat Userformdaki Herhangi butona tıkladığımda Run time error 401; Cant show non-modal form when model form is displayed Hatası veriyor.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
V

Merhaba

Bu işin içinden çıkamadım bir yardım rica etsem.