userform üzerine birkaç soru

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
herkese merhaba

benim takıldığım birkaç nokta var.
1-userformdan girilen verilerde sonraki zamanlarda müdahale edilebilirmi(değişiklik yapılabilirmi).
2-userformdan veri sayfasına verileri gönderiyorum.daha sonra bunları yazdırıyorum.aynı sayfadan 3 veya dört kopya alıyorum.daha sonra veri sayfasındaki bilgilerin silinmesini istiyorum.yani veri sayfamı boşaltmak istiyorum.bu mümkünmü.(mümkünse boşaltmadan önce rapor sayfasına aktarmak istiyorum)
3-arama yaptırdığımda aramacak ismin tamamını girmeden bulamıyorum. ctrl+f tuşundaki arama gibi aranacak kelimenin bir kısmını girincede arama yapabilirmiyim.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.ramazan uçar;
1- userforma girdiğiniz verilere daha sonradan müdahale edebilirsiniz (değiştirmek veya silme amaçlı)
2-veri sayfasını işi bitince boşaltmanız mümkün.
3- arama yaparken kelimenin bir kısmını girerseniz size seçmek için isim listelemesi yapılabilir.

eğer bir örnek dosya eklerseniz yardımcı olabileceğimize inanıyorum tüm hocalarım ve askadaşlarım ile.

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
ramazan kardeş hikmet arkadaşımız güzel açıkladı bence bahsettiğin işlemleri userform ile yaparsan eminimki çok daha az zaman harcayacaksın. zira bunlar excel in güzellikleri ve kolaylıkları.
:yazici: :yazici: :yazici:

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
24.01.2019
ekte gönderdiğim dosyada ayrıntılar mevcut.liste sayfasında arama ile ilgili sorun.veri giriş sayfasındada diğer sorunlarım var.
ilginiz için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
24.01.2019
SELAMLAR

fikri olan yok galiba :D lütfen yardım

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
24.01.2019
arkadaşlar acil yardımlarınızı bekliyorum lütfen

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
21/03/2019
liste sayfasındaki sorun anlaşılamadı.

X

xxrt

Misafir
Sorunun ne olduğunu yazmamışsınız.Okadar çalışma içinde nasıl inceleyip bulalım.İlk baktığım Veri sayfasındaki Listele butonunda bir hata aldım.O da UserForm5.show'da verdi.Userform5'in ismini değiştirmişsiniz,oraya değiştirdiğiniz o ismi yazın.Başka nerelerde yapıyor araştıramadım.
yani şu satırda
Kod:
Sub LİSTE_Tıklat()
Sheets("LİSTE").Select
UserForm5.Show
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
24.01.2019
öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

sorunlarım şunlar:

1-verigiriş isimli userformdan girdiğim veriler veri giriş sayfasında listeleniyor. irsaliye-fatura ve irsaliyelifatura sayfalarıda bilgileri veri giriş sayfasından alıyor.yapmak istediğim ben userform dan verileri girdikten sonra irsaliye, fatura veya irsaliyeli faturaları yine hiç bir sayfa dolaşmadan bir tuş yardımıyla rapor sayfasına aktarayım ve verigiriş sayfası boşalsın.yani yeni bir fatura kesmeye hazır hale gelsin.

2-liste adlı sayfada cari isimli userform üzerinde carikayıt userformu var.bu userform üstünden yine carileri aramak ve onlarda olan değişikliklere müdahale etmek istiyorum.ama userformu hiç kapatmadan userformla(carikayıt userformu)müdahale edebilirmiyim.

3-yine carikayıt ve stok kayıt userformlarında arama yaptırırken isimlerin tam girilmesi gerekiyor.altıyüz kusur cari ve yüzlerce stok içinde isimleri tam hatırlamak problem oluyor.o yüzden isimlerin birkısmını girincede aradığımız kaydı nasıl buluruz.(tıpkı ctrl+F tuşundaki gibi)

sürekli yeni şeyler eklediğimden dosyanın şekli sürekli değişiyor ve yeni yeni problemler çıkıyor.
ayrıca kodların tamamını sitedeki örneklerden alıyorum ve bitirdiğimde sizlerin ortak beğenisine ve kullanımına sunacağım.o yüzden mümkünse eğer ortak bir çalışma yapıp ortak bir ürün ortaya çıkarmayı teklif ediyorum.

saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
24.01.2019
birde verianasayfa usrformundan firim fiyatı değiştirdiğimde hem yazdığım fiyat çıkmıyor hemde sayfadaki formüller bozuluyor.bunun olmaması için bir yol varmı?
varsa nedir?