UserForma Kullanıcı Adı ve Şifre İle Giriş Yapma

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
* Bir sayfa açıp buraya kullanıcı adlarını ve şifrelerini yazdım.
Açılışta şifre ekranım var (UserForm2). Bu ekrandaki '' YENİ ŞİFRE'' butonunu ayarlayamadım. Birde açılıştaki şifre ekranında ''KULLANICI ADI'' ve buna karşılık gelen ''ŞİFRE'' ile giriş yapmak mümkün mü? Giriş yapıldıktan sonra otomatik olarak userform1 açılacak.
Not: Açılıştaki şifrem ''0000'' (dört adet sıfır)

Ekli dosyalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Sizin sorunuzu çözmek için değil ama fikir vermek açısından kendi yaptığım kontrolü anlatmak istiyorum.

Eğer network sözkonusu ise çalıştığınız birimde ben networkteki kullanıcı adını kontrol ediyorum. Dolayısıyla kimseye illa kullanıcı adı seçtirmek ve şifre girmek gibi birşeyle uğraştırmuyorum.

Çünkü kullanıcıyı sıkmamak gerek. Kullanıcı için önemli bir dosya ise zırt vırt kullanıcı seçtirmek ve şifre girdirmek bana pek anlamlı gelmiyor.

İzin verilen kullanıcı çok ise kullanıcı isimlerini bir sayfaya - ki sizin yaptığnız gibi - yazılır, o sayfa gizlenir ve dosya koruması yapılır, izin verilen kullanıcı sayısı az ise doğrudan kod içine koyup konrol edilebilir.

Örnek kodlar aşağıdadır. Kodlar ThisWorkBook'un kod bölümünde olmalı.

Kod:
Private Sub Workbook_Open()
Dim Kullanici As String
Dim Bul       As Range
Kullanici = Environ("UserName")
Set Bul = Sheets("Yetki").Range("a:a").Find(Kullanici, LookIn:=xlValues, LookAt:=xlWhole)
If Bul Is Nothing Then
    MsgBox "Bu dosyayı kullanmaya yetkili değilsiniz..."
    ThisWorkbook.Close SaveChanges:=False
    Application.Quit
Else
    MsgBox "Hoş Geldiniz Sayın " & Application.UserName
End If
End Sub

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Necdet Bey ilginize teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgide çok işime yarayacak, sağolun.
Yinede Kullanıcı adına göre ve kullanıcının kendi şifresi ile girmesi gerekiyor bizim için.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-08-2024
Bende çalışma kitabıma eklemek istiyorum . Örneği incemek istediğim bu hatayı alıyorum

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba,
Yetki isimli sayfanın A sütununa bilgisayarda oturum açtığınız kullanıcı adını yazmalısınız.