Userformda kod hatası...

Excel Vers. ve Dili
2003,2007 Vb
Ekte çalışmasını yürüttüğüm bir çalışma yolladım, öğrenci adlarına göre ders başarılarını userform üzerinde göstermek istedim..ama kodlar bir yerde hata veriyor..kodlar konusunda da iyi değilim yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler kolay gelsin...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Sayın AnyRainsWay,

Kodlar gayet güzel çalışıyor. Hatayı biraz daha açarmısınız.

Excel Vers. ve Dili
2003,2007 Vb
Listboxta isim seçtiğim zaman kod pencresine dönüyor ve "set adsoyad" ile başlayan yerde hata veriyor...Acaba excel eklentsi ile ilgili bir sorun mu var...

S

Skorpiyon

Misafir
Kodlarınız bende gayet düzgün çalışıyor. Aldığınız hata mesajını yazabilir misiniz ?

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
Merhaba Sn AnyRainsWay

Evimde Office 2003 kurulu ve aynen Sn Şaban Sertkaya ve Sn ofbalki'nin dedikleri gibi gayet düzgün çalışıyordu.

Şuan işyerimden bağlanıyorum ve bilgisayarımda Office Xp yüklü.

Office Xp nin yüklü olduğu bilgisayarımda bahsettiğiniz hata bende de oldu.

"Değişken Tip Tanımlaması" yapılmadığından bu hata meydana gelmektedir.

Aşağıdaki Mavi Satırı sözkonusu "Set adsoyad" diye hata veren satırın üstüne yazınız...

Kod:
Private Sub cboad_Change()
[COLOR=blue][B]Dim adsoyad As Range, ilksatir As Long, sonsatir As Long[/B][/COLOR]
Set adsoyad = Range("B4:B600").Find(cboad.Value, SearchDirection:=xlNext, MatchCase:=False)
ilksatir = adsoyad.Row
Set adsoyad = Range("B4:B600").FindPrevious(Range("B600"))
sonsatir = adsoyad.Row
Set adsoyad = Range(Cells(ilksatir, 2), Cells(sonsatir, 2)).Find(cboad.Value, SearchDirection:=xlNext, MatchCase:=False)
txtad.Value = Cells(ilksatir, 2).Value
..........
..........
..........
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003,2007 Vb
Sayın Ayhan Ercan çok teşekkrüler sorun çözüldü..ben bu programı 10 sınavlık bir tablo haline getirmye çalışyım gene yardım isterim :)