UserForm'daki bir tabloda Yazıyı Nasıl Döndürebiliriz?

Ekte yer alan UserFormda bir tablo mevcut. Birçok excel işlemini yerine getirebiliyor. Ancak ben buna hücre içersinde yazılan bir metnin ters çevrilebilmesini sağlamak istiyorum. Yani Metin işlemlerini de yaptırmak istiyorum. Bu nasıl olabilir?

Bir de bu Form bir salt programmış gibi nasıl çalıştırılabilir. Excel olmadan ben bunu masa üstünden excele ihtiyaç duymadan, çalıştırabilecek şekilde nasıl kullabilirim. Yani bu bir program haline nasıl gelecek. Bunun yolunu tarif eder misiniz?

Cevabınızı bekliyor çok teşekkür ediyorum şimdiden.
Kolaygelsin?

Arkadaşlar, bu linki açıp baktım, ama ben sanırım iyi ifade edemedim. Dikkat ederseniz standart kısayol tuşları atanmış bir tablomuz var. Bu kısa yol tuşları ile hücrenin herhangibirinde yer alan metni ters çevirebilmeliyim. Excelde varya...! ondan işte ve bu eylem komutların içindede yer almalı... bunun olması lazım, yani sort işlemi var kes işlemi var epeyce bir eylem var ama text ile ilgili yazı karakterleri ve bunları ters çevirme vs... eylemlerini yapacak bir yol hazır olarak yok. Kısa yol tuşuda olması gerekir. Bu nasıl olabilir. Bu konuda beni aydınlatır mısınız? Bir de bu hazır tabloyu hangi makrolarla oluşturmuşlar ben buna ulaşamadım? Alt+F11 ile çıkamıyor. Sanırım uzun bir yazılım ama bir ortaya çıkarsak bunu derim ben. Yardımlarınızı bekliyorum. Kolay gelsiiin. :hey:

Bu tablo içersine bir ressim yerleştirmek istiyorum bunu nasıl yaparız??