Userformdaki combo ve listboxa verilerin getirilmesi.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Merhabalar;

Ekteki (forumdan aldığım) çalışmada, Userform verinin bulunduğu sayfadan değil de, anaformdan açılan bir userforma gerekli verileri aldıramadım. Bu konudaki yardımlarınızı beklerim.

Kemal Demir

Özel Üye
Anladıgım kadarı ile Bir Çözüm Getirmeye Çalıştım.

Umarım Bahsettıgıniz Soruna karşılık çözüm budur.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Rakkas,
İlgine çok teşekkür ederim. Gönderdiğim dosyada veriyi ilgili sayfadan alıyor. Fakat, bunu sayfası çok olan bir çalışmaya uyguladığımda sorun çıkıyor. Veri Listeleme formunun verileri "müşteri hesapları" adlı sayfadan aldırabilmek için herhalde userformun kod kısmına bunu belirtmemiz gerekli diye düşünüyorum. Excelin görünmesi, çalışma kitabımda sorunu çözmüyor. Verileri, "veri" adlı sayfadan alıyor. Benim isteğim ise bu formun verileri "müşteri hesapları" adlı sayfadan alması. Teşekkürler...

Kemal Demir

Özel Üye
kucuksengun, Dosya İçeriklerini(Bilgileri) değiştirerek olması gereken Sheetleride yazarmısınız.
Yoksa Sayfa Derken Siz Başka Excel Sayfasından mı okutmak ıstıyorusunuz?Burada Ben çelişkiye düştüm.

Biraz daha açıklayıcı yazarmısınız.?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Rakkas;

Listeleme formunun, verileri "Müşteri Hesapları" adlı sayfadan aldırmak istiyorum. Örneğimde istediğim sayfadan alıyor. Fakat bu Userformu başka bir çalışma kitabına uyarladığımda, Forma gelmesi gerekli bilgileri "Müşteri Hesapları" sayfasından almıyor. Bence Userformun kodlarına, bilgileri "Müşteri Hesaplar" adlı sayfadan aldırabilmek için ilaveler gerekiyor, gibi.

İlgine Teşekkürler.........