userForm'dan hücrelere hücrelerden userForm'a aktarma yapmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
1. Aşağıdaki çalışmada istenen olay Kısaca; userForm ile arama yapmak veri formla hücreler arasında veri aktarabilmek üzerinedir.
3. Excel de bir userForm olacak, Bu userForm ile klasörden excel dokumanı seçilecek, Excel dokumanından da "Sayfa" seçilecek. Sonra ilgili seçilen excel sayfasında "ÜRÜN KODU" sütununda arama yapılacak. (ÜRÜN KODU sütunun yeri sabit olmayabilir.)
4. Arama sonucu bulunan ürün bilgisinin satır bilgilerinden "YTL" yazan sütundaki "LİSTE FİYATI", palet bilgilerinde ki "KG" userForm'da gösterilecek.(Bu sütunların yerinde malasef sabit değil) Ayrıca userForm'da listede bulunmayan ve yeni oluşturulacak sütunlarımızın kaynağı olacak "İSKONTO ORANI(yüzde olarak)" ve "KG BAŞINA NAKLİYE BEDELİ" ve "KAR MARJI(yüzde olarak)" textboxları olacak. Bu alanlara elle giriş yapılacak. Girişler yapıldıktan sonra "KAYDET" butonu ile içinde arama yaptığımız excel sayfasındaki ilgili ürün satırının tamamını yeni bir excel dokumanında aynı isimdeki sayfaya kopyalacak ve satırın sonuna yeni sütunlarımız olan "İSKONTO ORANI", "KG BAŞINA NAKLİYE BEDELİ", "KG BAŞINA NAKLİYE BEDELİxKG", "KAR MARJI", "((LİSTE FİYATIxİSKONTO ORANI/100)+KG BAŞINA NAKLİYE BEDELİ)x(1+KAR MARJI/100)" yani satış fiyatımız gelecek.

Ekte örnek excel dokümanları var. userForm unda nasıl olabileceği konusunda da userForm ekledim.

NOT: Başlığı değiştirmek için yeni konu açtım. Önceki başlık sorunu tam karşılık gelmiyordu.
Konunun geçmişi: http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=35877

Profesyonel arkadaşların konuya çözüm getirebileceğini düşünüyorum. Bu çalışmada yapılanların da anlatımlı olması tercihimdir, çünkü balık tutmayı öğrenmek, öğretmek olmalı forumun amacı.

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. Allaha emanet olun.

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Aslında parça parça cevaplar buluyorum Ama...bazı yapmam gerekenler forumda yok gibi..o yüzden ne olur yardım edin, yönlendirin beni..

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
İşlemin kısacası

USER FORM

-Dosya seçecek
-Sayfa seçecek
-Sütun seçecek
-Seçilen sütunda arama yapacak
-Bulunan satırı alacak
-Alınan satır bilgilerine binaen yeni sütunlar eklemek için yeni bilgiler girilecek ve hesapla yaptırılacak
-Mevcut satır bilgisi yeni bir sayfaya aynı isimde kaydolacak
-Yeni sütunlar hesaplanan değerlere göre satır sonunda eklenecek.

çok mu zor..Bazılarını örneklerle çözerim gibi ama çok kompleks bir yapı örnekleri bir arada kullanmak bağlamak zor oluyor.

Ne olur yardım..Help me..:???:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...