userform'dan sayfalara gitmek

Herkese Günaydın

Userformdan dayfalara gitmek istiyorum.Forumu taratarak bir kod buldum fakat commandbuton'lara ekleyince hep aynı sayfaya gidiyor ne yapabilirim.

Excel Vers. ve Dili
Ofiste Excel 2000 Türkçe
Evde Excel 2003 Türkçe
Merhaba
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
UserForm1.Hide
Application.Visible = True
Sheets("Sayfa1").Select
UserForm1.Show
End Sub
Private Sub CommandButton2_Click()
UserForm1.Hide
Sheets("Sayfa2").Select
UserForm1.Show
End Sub
Private Sub CommandButton3_Click()
UserForm1.Hide
Sheets("Sayfa3").Select
UserForm1.Show
End Sub

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn spilavci, her sayfa için bir buton koymak oldukça zahmetli ve uzun. Bunun yerine Combobox'a sayfaları aldırıp yapmak daha mantıklı

Eki bir inceleyin

Sn class37 ve Sn.fructose gerçekten çok teşekkür ederim.Güzel bir çalışma oldu.Haklısınız sn.fructose benim ilk düşüncem biraz zahmetli.Sn class37 yede (hemşehrim) teşekürler kendimi geliştirmem açısından iki örnekte çok güzel.

selamlar ve sevgiler.

BİR SORUM DAHA OLACAK

Userform açık iken excel sayfasında çalışma mümkünmüdür?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Userform1.Show 0 derseniz userform yüklendiğinde sayfada işlem yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Bu çalışma için emeği geçen herkese teşekkürler. Ben belki de forumun en yaşlı üyelerinden biriyim. Excele yeni başlayan biri olarak çok istifade etmekteyim. Bu çalışmada 1.sayfada bulunan Command Buttonun yerini nasıl değitirebilirim. Mesela düğmenin yerini H1 hücresi üzerine nasıl aldırabilirim. Þimdiden teşekkürler.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sn kucuksengun, ilk önce Araçlar-Ã?zellikler-Komutlar-Denetim Araç Kutusundan-Komut düğmesini sol tuş ile tutup Araç Çubuğunuz üzerine yerleştirin birkaç buton oluşturun ve denemeler yapın taşımak istediğinizde dört yönlü ok işareti oluşacaktır en iyi öğrenem deneme yanılma ile olur.

Sn spilavci, userformunuz ilk açıldığında Excel görünmez oluyor burada sorun yok ama userform penceresi açıkken x tuşu ile çıkarsanız Exceliniz hala arka planda çalışıyor olacaktır. Görev yöneticisi-İşlemler bölümünden Excel.exe açık gözükecektir bunun için kodlarınızın içine aşağı koduda ekleyin.

Private Sub UserForm_QueryClose(Cancel As Integer, CloseMode As Integer)
ThisWorkbook.Save
Application.Quit
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın fructos. İlgin için teşekkürler. Ben genel olarak bir düğmenin yerinin değiştirilmesini değil, bu konudaki çalışmaya ait düğmeden bahsettim. Genelde herhangibir düğmeye sağ tıkladığımızda düğmenin yerini değiştirebiliyorum. Fakat bu örnekteki düğmenin yerini değiştiremedim. Ã?rneğe bakıp cevaplandırabilir veya düğmenin yerini H1 hücresine alabilirseniz sevinirim. Ã?rnek aşağıda. Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
Benimde bir sorum olacak; seçim yoksa, yani yanlışlıkla boş seçilirse sayfa seçiniz uyarısı yada sayfa girmediniz uyarısı nasıl veririz?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sizin örneğiniz ekte

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sn ocamsul, combobox ile aldırırsanız sayfa seçmediniz uyarına gerek kalmaz.Daha önde dediğim gibi 120 sayfadan oluşan bir çalışmanız varsa hepsine buton koymak yerine Combobox ile aldırmak daha mantıklı.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Fructose. İlgine tekrar teşekkürler. Bir de nasıl yapıldığını açıklasanız memnun olurum. İyi çalışmalar.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sn kucuksengun, butonun üzerine gelip sağ tuş ile tıklayın - Düzenleme kutusunu seçin burada komut butonun adını değiştirmekten tutun taşımaya kadar işlemleri yapabilirsiniz.
Sağ tuş ile tıkladığınızda butonun çevresinde bir çerçeve oluşacaktır köşeleri geldiğinizde mouse 4 oklu bir işaret şeklinde gözükecektir bu işareti gözükürken mouse sol tuşu ile istediğiniz konuma taşıyabilir ve boyutlarını değiştirebilirsiniz.