Uyarı kutucuğu!!

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Herkese iyi haftalar,

Excelde bir dosyayı şifreledim. Şifrelediğim dosyada bulunan buttona bastığımda karşıma bi uyarı kutucuğu çıkıyor.Bu uyarı kutucuğunu isteğe göre değiştirmek mümkünmü.

Yada şifre koyduğum sayfada şifreli iken bir yeri değiştirmek istediğinde karşıma gelen uyarı kutucuğunu değiştirebilirmiyim?

Ve son olarak bu kutucuğa bir logo yada bir resim koymak mümkünmü?

Alt+F11 tuşlarına basarak kodların yazılı olduğu pencereyi görebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.
Son sorunuzun cevabı için de burda bir çalışma vardı ancak konu başlığını hatırlamıyorum. Belki hatırlayan bir arkadaş yardımcı olur.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Çalışma sayfası korumalı değişiklik yapılamaz gibi birşey diyor. Ama çalışma sayfasındaki korumayı kontrol ediyorum aktif değil. Ne yapmama gerekiyor?

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Peki bunun F11 den başka yolu yokmu?? Saygı değer leventm üstad verdiğiniz linkleri inceledim ama bu linklerde bana yararlı olabilicek bişey bulamadım. Benim yapmak istediğim;

Sayfa Korumalı excel dosyamda, bir başkası, bir sütunu yada bir hücreyi yada yaptığım butonları kullanmaya çalıştığında, karşısına çıkacak olan uyarı butonunu ben kendim yazmak istiyorum ve bu uyarı butonunun içine logoda eklemek mumkunmu?????

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Sorumu biraz değiştirip tekrarlamak istiyorum. Kimse cevap yazmadı herhalde ben yine kendimi anlatamadım..:)

Bir dosyaya, sayfa koruması koyduğumuzda, sayfa korumalı dosyada herhangi bir işlem yapılınca bir uyarı kutucuğu çıkmasını istiyorum. normalde bole bir uyarı kutucuğu bilgisayar tarafından veriliyor ama benim kullandığım bilgisayar ingilizce olduğu için benim yazdığım bir kutucukla uyarı mesajı çıksın istiyorum. Böyle bir şey gerçekleştirmek excelde mumkunmudur?

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Saygı değer üstadlar, olumsuzda olsa bir yanıt verirseniz çok mutlu olucam. Çünki hala soruma bir cevap arıyorum ve henuz bulamadım!!!

Şimdiden Yardımarınız için teşekkürler!

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yada şifre koyduğum sayfada şifreli iken bir yeri değiştirmek istediğinde karşıma gelen uyarı kutucuğunu değiştirebilirmiyim?
Mümkün değil.

son olarak bu kutucuğa bir logo yada bir resim koymak mümkünmü?
Kutucuktan kastınız nedir anlayamadım. Eğer bir metin kutusu ise, kutuyu çift tıklayın-dolgu-dolgu efektleri-resim-resim seç ile resim yükleyebilirsiniz.

Sayfa koruması olan hücreler seçildiğinde uyarı mesajı veren bir kod oluşturulabilir. Aşağıdaki kodu sayfanın kod sayfasına kopyalayarak deneyin.

[vb:1:ed309394bd]Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If ActiveCell.AllowEdit = False Then MsgBox "BU HÜCRE KORUMA ALTINDADIR"
End Sub
[/vb:1:ed309394bd]

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
leventm üstad yukarıdaki kodu var olan kod sayfasının sonuna mı yazmalıyım yoksa alt+f11 yapıp yeni bir sayfaya mı yazmalıyım?

Gerçi ikisindede denedim ama sayfa korumasını aktif ettiğimde excel kendi uyarı kutucuğunu çıkarıyor. Yukarıdaki kodu yanlış kullanıyor olabilirim. Bu yüzden ayrıntılı bir yardım bekliyorum sizden. Teşekkürler!

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
peki değerli üstadlar,

Sayfa korumalı bir dosyayı açar açmaz bir uyarı mesajı koymak mümkünmü??

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayfanın sol alt köşedeki sayfa isminin üzerine sağ klik yapın ve kod görüntüleyi tıklayın. Açılan sayfaya verdiğim kodu kopyalayın.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
söylediklerinizi boş bir excel sayfasında denedim ama işe yaramadı. runtime eror 438 yazan bi uyarı mesajı çıktı!!

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Selam
Sn leventm'in yapmış olduğu koruma makrosu, imleç korumalı olan hücreye geldiği zaman uyarı veriyor. Benim istediğim (sn. shenko'da bunu kastedmek istedi herhalde) korumalı hücreye geldiği zaman değil, veri girince bu uyarıyı versin. Yani Excel'in kendi uyarı kutusunu değiştirmek. Acaba sn. leventm'in yaptığı sade uyarı mesajını buna uygulayabilirmiyiz?