UZUN FORMÜL HATASI?

Arkadaşlar benim 10 adet kitabım var, her kitapta 10'larca sayfa, her sayfanın kendi kitabının içinde bir toplam sayfası var. Kısaca 10 Kitabın toplamını ayrı bir kitap olarak yazdığımda uzun formül hatası veriyor. Ne yapabilirim?

Ã?rnek:

Kitap1-(Toplam1=Sayfa1+Sayfa2.........Sayfa15)
Kitap2-(Toplam2=sayfa1+Sayfa2.........Sayfa30)
Kitap3-(Toplam3=Sayfa1+Sayfa2.........Sayfa10)
Kitap4-(Toplam4=Sayfa1+Sayfa2.........Sayfa15)
Kitap5-(Toplam5=Sayfa1+Sayfa2.........Sayfa9)
.
.
Kitap10-(Toplam10=Sayfa1+Sayfa2.........Sayfa16)

Bu Kitapların Toplamı (Tek Kitap Halinde):(KitapToplam=Kitap1Toplam1+Kitap2Toplam2......Kitap10Toplam10)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bir hücreye yazabileceğiniz formül uzunluğu kısıtlı olduğuna göre ya formüllerinizi ayrı hücrelerde yazıp bir başka hücrede birleştirmeniz gerekiyor yada Kitaplarınızda Ekle>Ad>Tanımla ile bir veya birden fazla sayfadaki alanlara İsim vererek formülünüzü kısaltma yoluna gidebilirsiniz. Bu ikincisini anlatmak yapmaktan zor.
Ã?rneğin Ad tanımlama da en alttaki kutuya =Sayfa2!$A$1+Sayfa1!$A$1 yazarak bir isim verdiğimizde (xx olsun) =topla(Sayfa2!$A$1+Sayfa1!$A$1) yerine =topla(xx) diyebiliyoruz.

G

Guest

Misafir
Daha önce boyle uzun formul gibi bir problemle hiç karşılaşmadım ama aklıma gelen çözüm kitapları ayrı ayrı olarak dosyanın kullanmadığınız bir bölümünde toplatınız sonra da istediğiniz yerde bu on kitabın toplamlarının bulunduğu hücreyi toplatınız. :hey:

Türker' Alıntı:
Daha önce boyle uzun formul gibi bir problemle hiç karşılaşmadım ama aklıma gelen çözüm kitapları ayrı ayrı olarak dosyanın kullanmadığınız bir bölümünde toplatınız sonra da istediğiniz yerde bu on kitabın toplamlarının bulunduğu hücreyi toplatınız. :hey:
Evet Arkadaşım aynen söylediğin gibi;

Sayın danersin çözüm olmadı ama neyse bir cözüm buluruz herhalde.
Çünkü hakikaten tanımlama bilgisini öğrenmek zor gibi gözüküyor.
Yinede teşekkürler ışık tuttuğun için

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba; :D
toprağımın sorusuna yetişememişim.. :(

birdahaki sefere inşallah :keyif: