v.basic koduna ihtiyacım var

Excel Vers. ve Dili
2003
merhabalar benim problemim bir form üzerinde 4 adet açılan kutu var.bunlardan biri içeriği dolu ise 1 sayısını yazsın.açılan kutulardan ikisi doluysa 1 sayısını ikiye bölsün.üçü doluysa 1 sayısını 3 e bölsün.dördü doluysa 1 sayısını dörde bölsün istiyorum.biraz karışık oldu ama bana bunun v.b kodunu gönderirseniz sevinirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kemaluz,

Siz önce bir örnek gönderin üsütünde yapalım. Sonra olmadı diye sitem ediyorsunuz. (Nz olayı). Geçen sorunuzda da aynı şey omuştu.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın modalı ne size nede bir başkasına sitem kelimesinde bulunmadığımı hatırlıyorum öyle bir şey yapmışsamda özür dilerim.güzel bir site bu sitenin saygınlığını bozmak istemem.örneğime gelince (nz) komutunda bahsettiğiniz yerde öneri takip adlı programın içeriğinde analitik formu var orda 4 adet açılan kutuda uygulamak istediğim komut ama ben bir kez daha ekleyim.

Excel Vers. ve Dili
Sayın kemaluz,

Anlamadığım noktalar var. O dört açılan kutuların içeriğine göre nereye yazdırmak istiyorsunuz sonucu? Belli değil.

Bir de daha önceki sorunuzla ilgili nerede nesne boş iken hata üretiyor ki Nz fonksiyonunu kullanmak istiyorsunuz?

Uygulamayı süsleme işini ise en son yaptırmanız gerekiyor. uygulama sabun gibi. Denetim panosuna geçtikten sonra tekrar açıp kapatmak gerekiyor.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın modalı raporlarda tablo5 açtığınızda orda hata yazısını göreceksiniz.metin kutusuna gelince kusura bakmayın bir metin kutusu koymayı unutmuşum siz analitik formu içersine bir metin kutusu ekleyip oraya yazdırtabilirseniz sevinirim program dediğiniz gibi baya karıştı sizden yardımlarınızı bekliyorum.sizide meşgul ediyorum kusura bakmayın.iyi çalışmalar.ilginize teşekkürler

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Sayın kemaluz,

Öncelikle istediğiniz alt yordamı yazayım:

Kod:
Public Sub sayaç()
Dim sayaç As Integer
If a1 <> " " Then
    sayaç = sayaç + 1
End If
If a2 <> " " Then
    sayaç = sayaç + 1
End If
If a3 <> " " Then
    sayaç = sayaç + 1
End If
If a4 <> " " Then
    sayaç = sayaç + 1
End If
If sayaç = 1 Then
Me.tan = 1
End If
If sayaç = 2 Then
Me.tan = 1 / 2
End If
If sayaç = 3 Then
Me.tan = 1 / 3
End If
If sayaç = 4 Then
Me.tan = 1 / 4
End If
End Sub
Bunu kopyalayıp yapıştırın.

Ondan sonra da Açılan kutu a1 in güncelleştikten sonra (after_update) olayında yukarıdaki alt yordamı çağırın

Kod:
Call sayaç
Gelelim NZ olayına çözüm basit. Hatayı üreten alanın diyelim ki ilişkili alanı adet olsun. O zaman özellikler penceresinden veri kısmına gelin orada adet yazıyor olmalı. adet olan o alanı:

Kod:
Nz(alan;0)
olarak değiştirin Bu kadar.

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003
teşekkür ederim sayın modalı beni çok büyük derten kurtardınız size ne kadar teşekkür etsem az gerçekten bu işi iyi bilenlerdensiniz.sizin gibi olmayı çok isterim .iyi çalışmalar.