Vadesine 1 ay kala koşulla biçimlendirmeden ünlem getirme

m.yilmaz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Ev ve İş 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-01-2025
Merhaba,

Örnek vermek gerekirse vadesi diyelim 30/04/2024 tarihinde bitecek diyelim 1 ay kala yan hücresinde koşullu biçimlendirmeden ünlem işareti koysun istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Koşullu biçimlendirmeden formül girdiğimiz yere gelip şu formülü yazdım =EĞER(VADE TARİHİ-BUGÜN()=31) doğruysa ünlem getir değilse hiçbirşey getirme diyeceğim ama nasıl ünlemi yazacağım formüle

Son düzenleme:

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Ünlem işareti olmasını istediğiniz hücrelerin tamamına ünlem işareti koyun ve yazıtipi rengini beyaz yapın.
Koşullu biçimlendirmeden biçim kısmına gelin yazıtipi rengini Otomatik seçin.

Böylelikle eğer formül sonucu yanlışsa beyaz renk yazı görünmeyecektir, doğruysa siyah olacağı için görünecektir.

m.yilmaz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
25-01-2025
Merhaba,

Aslında ünlemdeki kastım görseldeki koşullu biçimlendirmedeki ünlem, formül girip formüle göre gelmesini istiyorum fakat nasıl uyarlayacağımı bulamadım.

Ünlem işareti olmasını istediğiniz hücrelerin tamamına ünlem işareti koyun ve yazıtipi rengini beyaz yapın.
Koşullu biçimlendirmeden biçim kısmına gelin yazıtipi rengini Otomatik seçin.

Böylelikle eğer formül sonucu yanlışsa beyaz renk yazı görünmeyecektir, doğruysa siyah olacağı için görünecektir.

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Formül kısmında simge yok maalesef.

m.yilmaz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
25-01-2025
Formül kısmında simge yok maalesef.
Şöyle yaptım bilmiyorum düzgün çalışır mı ilerde hücreye =EĞER(VADE-BUGÜN()<=31;1;0) yazdım ardından ünlem gelmesi gereken yere biçimlendirmeden değer eşitse 1 ünlem simgesi küçük ise 0 hücre simgesi yok tür ise formül dedim her ikisinede, şimdilik çalışıyor gibi fakat ilerde ne problem çıkartır bilemiyorum.