Soru Vardiya çizelgesi

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Ekteki çizelgede üstteki günlerde sabah, akşam ve izin olarak 3 ayrı veri bulunuyor.
Örnek olarak pazartesi gününde sabah olan kişileri alt kısımda bulunan sabah kısmına akşam olanları akşam kısmına izinli olanları da izinli kısmına yazdırmak istiyorum.

Bunu yapabilme imkanımız var mıdır?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Çizelgeyi buradan indirebilirsiniz.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Örnek belgenizde, olması gereken sonuçların bir kısmını elle yazıp,
bu sonuçlara nasıl ulaştığınıza dair açıklama eklerseniz daha hızlı sonuç alırsınız.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Çizelgenin yeni hali burada mevcut.

Çizelgede de görüldüğü üzere pazartesi gününde sabah gelen kişiler, Kişi 1, Kişi4, Kişi5, akşam gelenler Kişi2,Kişi6. Salı gününde ise Kişi2 kişisi izinli olarak görünüyor. Bunların üstteki tabloya yazıldığında alttaki tablolara dağılımları olmasını istiyorum. Yani ben Kişi1'i üstteki tabloda SABAH olarak belirttiğimde alttaki listede SABAH kısmına yazılmasını istiyorum. Kişi2 kişisine salı günü İZİN yazdığımda ise altta bulunan İZİN tablosuna yazılmasını istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Çok ama çok teşekkür ederim beni büyük bir dertten kurtardınız.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba. Alternatif olsun.

-- B20 hücresine uygulayıp sağa doğru kopyalayın.=ADRES(2;SÜTUN()-(TEKMİ(SÜTUN()));4)&":"&ADRES(18;SÜTUN()-(TEKMİ(SÜTUN()));4)
-- B22 hücresine uygulayın ve dizi formülüne dönüştürün, ardından sağa ve aşağı doğru kopyalayın.=EĞERHATA(KAYDIR($A$1;KÜÇÜK(EĞER(DOLAYLI(B$20)=B$21;SATIR(DOLAYLI(B$20)));SATIR($A1))-1;0);"")
Formülü dizi formülüne dönüştürmek için;
-- Formülü hücreye yapıştırın,
-- Formülü yapıştırdığınız hücre seçili iken F2 tuşuna basarak hücre içerisine girin,
-- CTRL ve SHIFT tuşları basılı durumdayken ENTER tuşuna basarak işlemi tamamlayın.
İşlem doğru yapılmışsa formül kendiliğinden
{....} gibi köşeli parantez arasına alınmış olur.

-- B32 hücresindeki formülü yahdaki formülle değiştirip sağa doğru kopyalayın.=10-BOŞLUKSAY(B22:B31)

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Çok ama çok teşekkür ederim beni büyük bir dertten kurtardınız.
Rica ederim.Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.