Varsayılan Ayarı

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010

Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar yukarıda görselini gördüğünüz gibi, yeni bir Word sayfası açtığım zaman soldaki gibi satırlar arası boşluk oluşuyor. Her yeni bir Word sayfasını açtığımda sağdaki gibi, satırların bu biçimde olmasını nasıl sağlayabiliriz?, yani olması istenilen, sağdaki obje gibi. Teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhaba

Seyit bey, giriş / stiller.
Normal veya Aralık Yok seçebilirsiniz.
Bu ayarı, excel seçenekleri / gelişmiş / varsayılan paragraf stili olarak yapabilirsiniz.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Süleyman bey teşekkür ediyorum, bunları yapınca düzeliyor, Word'ü kapatıp tekrar yeni bir Word sayfası açıldığında eskisi gibi oluyor, yani yapılan ayarlar sabitlenmiyor.
....................
Arkadaşlar, kısmen halettik, font bir türlü olmuyor, istenilen font ve punto sabitlenmiyor, her yeni bir Word sayfası açıldığında ayarladığım font ve punto sabitlenmiyor.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Sayın uzmanamele'nin önerisini ben yapamadım. Seçeneklerden varsayılanı seçtiğimde yeni dosyalarda hala aralıklı görünüyor.

Belki şöyle yapılabilir:

Boş bir sayfa açılır

Paragraf ayarına girilerek ayarlar istediğiniz gibi yapılır

bir şeyler yazılarak deneme yapılır, eğer istediğiniz gibi olmuşsa problem yok, olmamışsa istediğiniz oluncaya kadar paragraf seçenekleri değiştirilir

Dosya son haline geldiğinde yani paragraf ayarları düzeldiğinde yazılanlar silinir

Farklı kaydet yapılıp, dosya türü olarak word şablonu seçilir

Burda önemli olan şablonların kaydedildiği yerdir, bilhgisayarda diğer word şablonlarının olduğu klasöre bu dosya kaydedilir (isim olarak daha önce şablon olarak kaydedilmemiş herhangi bir isim verilebilir) ve kapatılıp çıkılır

bilgisayardan şablonların olduğu klasör açılır, orda muhtemelen Normal.dot ya da Normal.dotx diye bir şablon olması gerekir, bu dosya kopyalanıp başka yere yedeklenir

Daha önce kaydettiğimiz şablon dosyasının adı kopyaladığımız normal.dot ya da dotx gibi yeniden adlandırılır

Word açılır ve deneme yapılır

istediğimiz olmuşsa ne ala, olmamışsa bana kızılır ve başka yere aktardığımız normal.dot dosyası eski yerine geri getirilir :)

Bunları denemedim, ancak çooook eskiden bazı sorunları bu şekilde aştığımı hatırlıyorum.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Yusuf bey teşekkürler, Allah razı olsun, satırlar arası boşluğu halettik, bu biraz sorundu, font ve punto için de kurcalamaya devam edeceğiz inşaAllah.
....................
Arkadaşlar, sorunu halettik, işlem tamam. Diyebilirsiniz nasıl halettiniz?, birden fazla yerleri kurcaladığımız için tam olarak nerede düzeldiğini bende bilmiyorum.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Font ve yazı tipini de aynı yöntemle yapabilirsiniz.