VB 6.0 da sorgulama dilinden anlayanlar

mehoaga

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 ve 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-06-2025
Saygıdeğer arkadaşlarım;

Benim daha önce VB 6.0 ile yaptığım bir programım var. Bir konuda takıldım. sorguyla ilgili yani. Bu program arka planda Access kullanıyor. Bir tablom var bu tabloda 7 sütun var. Ben bu sorgulamayı tek tek yapabiliyorum. Buda çok zahmetli oluyor. Aynı anda bu tablodan veri sorgulamak istiyorum. Misal ID 1 den başlıyor 500 e kadar Diyelimki ID 12 yi sorgulayacağız bunun bulunduğu satırda bulunan 7 sütunda daki veriyi aynı anda sorguya almak istiyorum. Burda takıldım. Neden derseniz yenileme yani (refresh) yapmadan olmuyor.
Kısacası VB 6.0 bilgisayarında yüklü olan arkadaşımız varsa dosyayı göndereceğim. Yoksa sizleride boşuna uğraştırmış olmayayım.
Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar eşimin rahatsızlığından dolayı biraz ara vermek zorunda kalmıştım.
Ekteki rar dosyasının içinde Programın çalışır haldeki resimlerini Word dosyasına açıklamaları ekledim Yardımlarınızı rica ediyorum

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

mehoaga

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 ve 2007
30-06-2025
Dosyayı güncelledim

Arkadaşlar ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Önceki mesajımın içinde bilgiler rar dosyasında mevcuttur.

mehoaga

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 ve 2007
30-06-2025
Değerli arkadaşlarım;
Sizlere sorduğum soruyu daha iyi anlayabilmeniz için programın çalışır halini sizlerle paylaşıyorum. Biraz geç oldu ama :) Rar dosyasının içinde DBGrid32.ocx dosyası mevcuttur. Bilgisayarına indirip kullanmak isteyenler bu ocx dosyasını "C:\Windows\System32" dizinine atıp register etmeniz lazım. Her hangi bir sorun olup ben açamadım olmadı diyenler bana dönüş yapsınlar.

Programın içinde Sayısal loto, şans topu ve on numara kayıtları mevcuttur ama 150 haftalık. eksik olan haftaları elle girebilirsiniz veya silebilirsiniz. sorgulama kısmına baktığınızda hem sütuna göre hemde tüm tabloda sorgulama yapılabiliyor ama sütunlarda tek tek olunca bayağı yorucu oluyor. :) :) Sayıları ararken sadece "5" olarak değil "05" olarak aratın.

Sayfamızda herkes faydalansın diye dosya tc ye yükledim. Beğeneceğinizi umuyorum. :) Güle güle kullanın.

Link adresi: http://s3.dosya.tc/server7/zsysuh/SL6-49.rar.html

Son düzenleme: