Çözüldü Vba ile çoketopla Sumifs

f4tih

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365, (64 bit) Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-07-2026
Selamlar liste halinde satışı yapılan ürünlerin toplamlarını tarih aralığı bazında almaya çalışıyorum. Aynı excel içerisinde SHR adında raporların olduğu bir sayfa var. Ben de rapor isminde sayfada kalem kalem ürünleri listelemek istiyorum.

Private Sub Doldur_Click()
For i = 5 To 292 -> ürünlerin stok kodu 5. satırdan başlayıp 292' inci satıra kadar gidiyor.
Set hafta1tarih1 = Range("d3") -> tarih aralığı belirlediğim 1. tarih >= kullanacağım.
Set hafta1tarih2 = Range("d4") -> tarih aralığı belirlediğim 2. tarih <= kullanacağım.

SHR sayfasında L:L sütununda satış rakamları var onları toplamak istiyorum. yine aynı sayfada A:A sütunun da stok kodları var. Bu stok kodlarına istinaden toplama yapacak.

Cells(i, 4) = Application.WorksheetFunction.SumIfs(Sheets("SHR").Range("L:L"), Sheets("SHR").Range("A:A"), Cells(i, 2), Sheets("SHR").Range("C:C"), ">=" & hafta1tarih1)
Next i
End Sub

Yukarıdaki kod da nerede yanlış yapıyorum acaba. Yada daha doğru bir şeklilde bu işlemi nasıl yapabilirim.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.
Çalışmanızı-dosyanızı hayal ederek çözüm bulmak zor.
Dosyanızı da paylaşarak sorunuzu sorunuz.

f4tih

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-07-2026
hocam paylaştım dosyayı

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Ben de rapor isminde sayfada kalem kalem ürünleri listelemek istiyorum.
Dosyanızda rapor isminde bir sayfa yok.
Rapor isimli sayfada tam olarak nasıl bir sonuç istiyorsunuz?
Örnek dosyanıza Rapor sayfası ekleyip tam olarak görmek istediğiniz sonucu da örneklendirin.

f4tih

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-07-2026
hocam pardon düzenlerken değiştirdim. Ürünler sayfası var benim amacım ürünlerin stok kodu üzerinden SHR de J:J sütunun da bulunan satış tutarlarını , ürünler sayfasında üst tarafta alt alta yazılmış olan tarih aralıklarına göre toplamak.