VBA İle Koşullu Biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-06-2023
Merhabalar. Dosyada başlıklar altında tarihler ve buna göre kalan gün sayıları var. Koltuk bitimi yazan başlığın altındaki satırları oradaki kalan güne göre renklendirsin istiyorum. Örneğin; F3<8 ise F3, E3 ve D3 hücrelerinin içi kırmızı olacak, yazı rengi beyaz olacak. Değilse görünen biçimdeki gibi kalacak. Sürekli bir veri girişi olacağı için ya da oradaki veri silineceği için koşulu sağlamıyorsa yada koşul bozulduysa tablo orijinal halindeki gibi görünmesi gerekiyor haliyle. Koşullu biçimlendirmede bunu yaptığımda sürekli bozuluyor, ekleme çıkarma yaptığımda koşullu biçimlendirmedeki hedefler sürekli karışıyor. Her başlık için ayrı ayrı bu döngünün sağlanması lazım. Bunun önüne geçmek, stabil bir şekilde çalışmasını sağlamak istiyorum. Tablonun üstündeki başlıklara göre sıralama yaptırıyorum ve oradaki hücre rengini de referans alıyor. Bu sebeple bunu makro ile yapmam lazım. İzlediğim videolar ile yapmaya çalışıp mantığını anlamaya çalıştım fakat beceremedim. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Not: Tablodaki isimler ve plakalar rastgele oluşturulmuştur.

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Not: Sıralama makrolarınızla ilgili herhangi bir işlem yapmadım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-06-2023
Üstad yeni gördüm kusura bakmayın emeğinize sağlık çok teşekkür ederim.