Vba ile toplu çıktı alma

Excel Vers. ve Dili
365 ev
Arkadaşlar bir excel çalışma kitabında =KÖPRÜ işlevi ile bağlanmış kodlarım var, bunları yan sayfaya sadece köprülenmiş kod olarak aktarıyorum, bu köprü kurulmuş bağlantılar .pdf dosyaları, bunları tek seferde çıktı almak istiyorum nasıl yapabilirim?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Amacım paylaşılan kodları kendi isteğinize göre derleyip kullanmanız şeklindeydi..

Yani pişmiş balık vermek istemedim.. ;)

Excel Vers. ve Dili
365 ev
Amacım paylaşılan kodları kendi isteğinize göre derleyip kullanmanız şeklindeydi..

Yani pişmiş balık vermek istemedim.. ;)
acrobat reader programı mevcut değil, bu yüzden bana uygun gibi görünen bir yöntemi kullanamıyorum, ayrıca, arkadaşların .pdf uzantılı dosya adıyla, aradığı "ad" eşleşmiş şekilde, benimkinin farklı, 123456 adlı projeye 123154sdf.pdf diye bir dosya bağlamış olabiliyorum

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Siz linki alabilecek kodu bulduktan sonra linkteki Zeki beyin önerdiği kodu döngü ile birleştirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
365 ev
Siz linki alabilecek kodu bulduktan sonra linkteki Zeki beyin önerdiği kodu döngü ile birleştirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kod:
Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" ( _
    ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, _
    ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, _
    ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Sub PDF_Yazdir()
Dim lRet As Long

lRet = ShellExecute(0, "print", ThisWorkbook.Path & "\deneme.pdf", "", "", 0)
End Sub
Zeki Bey in kodundan alıntı yaparak, Function kısmına PtrSafe tanımlamasını eklememi istiyor
anlayamadığım kısımsa, hücrelerde herhangi bir hyperlink aramıyor, nasıl benim köprü kurduğum .pdf dosyalarını çıkartacak?
"this code needs to be updated hatasını aşamıyorum "

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Zeki bey tek bir dosya için örnek vermiş..

Siz öncelikle hücredeki dosya adresini bulan kodu halletmeniz lazım. Forumda arama yaparsanız ulaşabilirsiniz.

Sonrasında bu kodu döngü haline getirmelisiniz ki tüm satırları işleme alsın. En son olarak bu döngü arasına Zeki beyin yazdırma kodunu entegre edip kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
365 ev
Zeki bey tek bir dosya için örnek vermiş..

Siz öncelikle hücredeki dosya adresini bulan kodu halletmeniz lazım. Forumda arama yaparsanız ulaşabilirsiniz.

Sonrasında bu kodu döngü haline getirmelisiniz ki tüm satırları işleme alsın. En son olarak bu döngü arasına Zeki beyin yazdırma kodunu entegre edip kullanabilirsiniz.
Kod:
Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" ( _
    ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, _
    ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, _
    ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long
kısmını yazdığımda "Constants, fixed-lenght strings, arrays, user-defined types and Declare statements are not allowed as Public members of object modules" hatasını alıyorum