veri aktarımı ve filtreleme

Excel Vers. ve Dili
2003
yaptığım bi excell dosyasında data isimli sheet ten veri girilirken girilen veriyi nereye kolonunda yazan sheet e otomatik atıyor , takıldığım konu su örneğin bi personele ödeme yaptığımda hem personelin kartına hemde pergider isimli karta veri aktarmak için 2 kere kayıt yapmam gerekiyor

örnek vermek gerekirse :

eşref isimli personele ödeme yaptım bunu şu şekilde giriyorum su an

tarih miktar açıklama nereye
13.01.08 30 ytl avans EŞREF
13.01.08 30 YTL EŞREF PERGİDER

bu şekilde iki karta veri yazıyorum yapmak istediğim bu işlemi tek satırda yaparak kaydın hem EŞREF hemde PERGİDER sayfasına gitmesi,

DİĞER bi sorunda data isimli sheet te bi textbox tan tarih girerek BİLGİSAYAR , MASRAFLAR ,.... gibi bikaç sheet te aynı anda filtreleme yapmak

örnek dosya ekte
Ekli dosyayı görüntüle 32005

birde dün farkettim data sheetinde 93. satırdan sonra verileri ilgili sayfalara atmıyor sayfalardaki aktarım formülünü bu siteden bulmuştum formülün içinde 93. satıra kadar at diyor ordaki rakamı değiştirince formül bozuluyor yukarda sorduklarıma bi türlü cevap alamadım ama umarım bu son soruya cevap veren cıkar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2002-tr
Fİhrİstİ Aktarma

Uygulama bir başka konuya hitap ediyor olsa da sanırım istediğinizi bu ek dosyada yapabileceksiniz. Kendinize uyarlayıp bir deneyin bakalım olacakmı