Veri Aktarımı

SEY adılı forma 1,2,,,, diye sıraladığım veri girişlerini SEY1 adlı forma sayısal değere karşılık gelecek şekilde (x) işaretini getirmek için HESAPLA1 komut düğmesini kullanarak getirebiliyorum.FAKAT benim görüş ve bilgilerinize başvurduğum konu şu;
1-Bu yazdığım macro'yu çoğalttığımda (3 ve daha sonraki satırlardeki değerler için) sistem kabul etmiyor;
2-Yazsdığım bu macro nun daha kısa veya pratik bir şekli varmıdır?
Çözüm getirebilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler.Herkesin her istediğinin gönlünce olması dileğiyle..

Excel Vers. ve Dili
2003
sanırım sen bir kurumda kişilerin aylık görev kayıtlarını tutuyosun fakat tablo tarzın yanlış böyle bir işi için bu kadar alana ihtiyaç yok alan sayısı çoğaldıkça hesaplama kodlarıda karmaşık hale gelir onun yerine bir adet personel tablosu kişinin adı görevi kademe dercesi ve ek göstergesi
bir adet görev tablosu tarih görev adı yeri kaç adet görev olduğu o gün için eğer km ile hesaplıyorsan km ve günün toplamı biradet aylık toplamları biriktirdiğin tablo kişilerin diyelim şubat ayında toplam kaç adet göreve çıkmış toplam kaç km yol kadetmiş toplam ne kadar hak etmiş bunları tutacağın tablo olacak ve görev tablosundan o ayın bilgilerini toplayarak bu tabloda ilgili kişinin personel nosuna göre yeni kayıt olarak ekleyecek bir adet derce kademe ek gösterge ve yevmiye tablosu çünkü kodda o tabloya bakıp kişinin hem yevmiyesini hemde ek göstergesini kod ile otomotik getireceğiz bu tablo bağımsız olacak hiçbir tablo ile bağlı olmayacak bunlardan sonra 1.tablo ile 2.tabloyu yine 1.tablo ile 3. tabloyu ilişkilerden devamı sonra şimdi gitmek zorundayım

İlginize teşekkürler Gülsüm1;
Sizin dediğinizi çok iyi anlıyorum, bahsettiğiniz şekilde kendi yaptığım proğramlarım mevcut.Ben çalışan personelin (SEY tablosu) Ay,ay örneğin OCAK ayının HANĞİ GÜNLERİNDE greve çıktığını yazdığımda (SEY1 tablosu) çıkılan güne karşılık gelen güne (x) işaretini attırmak istiyorum.Her sıradaki personel için ayrı ayrı komut düğmesi ekleyip örnekteki macroyu yazdığımda sorunumu çözüyorum da...dedimki belki bunun çok daha kısa bir yazılım şekli vardır...veya ayrı ayrı oluşturduğum komut düğmelerini tek bir komutla çalıştırma imkanı vardır...o sebeple bilği paylaşımı talebinde bulundum.
Dosyayı yeniden örnekleyerek yüklüyorum.
Selamlar

Excel Vers. ve Dili
2003
Private Sub HESAPLA_Click()
Function HESAPLA() diye değiştir
End Sub bunuda End Function diye değiştir ve kodu ister düğmenin click olayına hiç koda girmeden =HESAPLA() bunu yazarak kodu çalıştır istesen koda girerek Call HESAPLA() diye çağır

Acaba ek'li dosya da örnekleyerek göstermeniz mümkün mü? Tekrar ilğinize teşekkür ederim.