veri aktarımında düzeltme

Rakam olarak kayıtlı bir veri bulabilmek için text olarak aratmalısın örneğin,
Kod:
Dim tt As Range
    For Each tt In Range("d1:d" & WorksheetFunction.CountA(Range("d1:d65000")))
        If tt.Text = tc_no.Text Then
            MsgBox "Bu personele Ait Kayıt Bulundu, Aynı Personeli İki Defa Kaydedemezsiniz. "
            Exit Sub
        End If
    Next tt

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
alıntı
.....t1,t2,.....t7 olarak değiştirdim. dolayısıyla diğer kodlardaki tektbox isimlerinide değiştirmek gerekecektir.

dediğiniz gibi testboxları düzelttim bul butonunu faal duruma getirdim şuanda emanetin cinsine göre buluyor (tx1)

ben bunu kayıt numarasına göre arama yapıp o numarada kayıtlı emanetleri göstersin(bunu yaptığım ama olmadı kayıt numarasında hata veriyor)istiyorum.

ayrıca syn selections önerisi içide teşekkürederim onuda uyguladım buseferde veri bulunamadı diyor.

dosyayı bul komutu düzenlenmiş halde gönderiyorum

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
En üstteki örneği tekrar yeniledim. İnceleyin. (2022 LİSTE3.zip)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
syn levent verdiğiniz makrolar işledim onlarla 2 formdaha yaptım.Yanlız bana şuanda sadece sil komutu için makro lazım. saygılar :arkadas:

(bul komutuyla bulmuş olduğum emaneti sil komutuyla sileceğim bir alt satırdaki emanet kayıtdı numarası dahil silinen verinin yerine geçecek tabi bir üst verini sıra numarasını takip edecek şekilde)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
syn selections öneriniz için teşekkürler ama 2022 liste3 dosyasını incelerseniz 1 sıranumarası 2 kayıt numarası ve bunlara bağlı olan b sütnunda altalta 1 veya 4 veri kayıtlı bul komutuyla veriyi bulduğumda sizin sil komutuyla sildiğimde bir alt satırı alıyor ama yerine gelen kaydın b sütununda bulunan verilerede numara veriyor

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki dosyayı inceleyin. Emanet no textboxuna girilen kayıt no'ya ait bütün verileri siler,ve sıra nosunu tekrar düzeltir.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Syn leventm dosyayı inceledim allah sizden razı olsun verdiğiniz makro işimi gördü yanlız veri silindiğinde alt veri yerine geldiği zaman emanet numarasıda sıra numarası ile bera ber değişiyor sadece sıra numarası değişmesi için nasıl bir yol izleriz.saygılar :arkadas:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Emanet nosu değişmez,aradan bir veri silinince alttaki veriler üste kayıyor,ve sıra nosu değişincede size emanet no değişiyormuş gibi göründü sanırım. Çalışmasını iyice inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Biraz acele ettim galiba dikkatli incelemeden günahınızı aldım. sizin dediğiniz gibi sıra nosu değişince emanet nosuda değişti sandım özürdilerim saygılarımla :arkadas: