Veri Aktarma

Excel Vers. ve Dili
2007
Sayfa 1 de B20 gün,C20 ay ı gösteriyor.Ben her sayfadaki aylık adet ve tutarları sayfa0 daki bölümlere göndermek istiyorum.Yardım ederseniz sevinirim.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Örneği verilerle doldurarak test edin.
İyi çalışmalar.
Not: tablonuzdaki renklendirmeyi kaldırdım. Eğer tabloyu kullanacaksanız ve gözleriniz kıymetliyse gözü yoran renkler kullanmayın.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2007
Slm.
Örneği verilerle doldurarak test edin.
İyi çalışmalar.
Not: tablonuzdaki renklendirmeyi kaldırdım. Eğer tabloyu kullanacaksanız ve gözleriniz kıymetliyse gözü yoran renkler kullanmayın.
İyi çalışmalar.
çok teşekkür ederim fakat

1- tutarlar yazmıyor
2- sayfa0 da yaklaşık 300 satıra kopyalamak istiyorum fakat koplayamıyorum bu konuda yardım edermisiniz.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba.
Tablonuzda boş sayfaların kullanılacağını düşünmediğimden tek sayfadan veri çektim. eğer 300 e yakın sayfadan veri çekecekseniz bunun için makrolu bir çözüm arayışında olun. Ama acizane bana sorarsanız, size 2 yada 3 sayfa yeterli. Öncelikle örneği inceleyin sonra sizin için gerekli olan yöntemi belirleyin.
Örnek dosyada;
1.sayfaya (veri sayfası) örnekte olduğu gibi tüm verilerinizi (sıralı olması şart değil) girin.Sayfadaki uyarı doğrultusunda veri çokluğuna göre gerekli hücre kopyalamalarını yapın.
2.sayfada (gn-rapor) tüm verilerinizi gün,ay,yıl,isim,adres,semt ve tlf.nolarına göre süzme işlemi yaptırabilirsiniz. (Not: 3. sayfanın veri doğruluğunu kontrol için oluşturdum gereksiz görürseniz silebilirsiniz.)
3.sayfa ise (ay-rapor) açılır listeden seçeceğiniz isimlerin aylara dağılmış verilerini gözlemleyebilirsiniz. (Not: dosya boyutunun büyümemesi için sadece 1 ve 2. ayları oluşturdum diğer ayları sütunları kopyalayarak ve gri hücredeki ay sayısını değiştirerek oluşturabilirsiniz.)
Not: Eski tablo yapınızı kullanmak istiyorsanız bunu belirtin ki vba üstatları yardımcı olsun.(benim makro bilgim yeterli değil)
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Office XP Türkçe
Arkadaşlar sağolun
walla çok faydalı oldu