Veri Aktarma

Merhaba,

Benim yapmak istediğim şey ektedir. Yardımlarınızı bekliyorum..

İyi akşamlar,,

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bunun için değişken tanımlamanız ve me! ile bu değişkenlere istediğiniz değerleri aktarmanız gerekir. Daha sonra da değişkene atanan değerleri istediğiniz yere aktarabilirsiniz. Örnek göndermediğiniz için bu kadar anlatabiliyorum:)

Sayın mehmetdemiral,

İlginize ilk önce teşekkür ederim. Yapmak istediğim işlem yukarıda ek olarak eklidir. Kısa bir örnek vermeniz benim için yeterlidir.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Bence örneği siz eklemelisiniz.. Bunu için tablo, sorgu form tasarlamak gerek ve bu bence sorunu olanın görevidir.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
27 gün geçmiş bu kadar sürede resim yerine basit bir örnek koysaydınız çoktan çözülmüş olurdu..

Sn. beab05

Haklısınız kısa bir ara ilgililenemedim, şimdi yapmış olduğum çalışmayı ekledim yukarıdaki mesajdadır.

Yardımlarınız için şimdiden teşşekür ederim..

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
sorun biraz karışık. tamam'a basılınca farklı bir form mu açılmasını istiyorsun. yada verilerin nereye yapıştırılmasını istiyorsun.

Sn. ondercesmeci.

Yapmak istediğim şey sadece şudur.

Kısace özetliyim..

Kayıtlı firma seç butonuna tıklayınca açılan formda kayıt seçilip tamam (Hesap no - Grup No - Firma adı) diyince.
Devam eden işler adlı formda (Hesap no - Grup No - Firma adı) adlı alanlara mevcut kayıtları atacak.

Olay sadece budur. Arkadaşlar. İlginize teşekkür ederim..

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
Private Sub Tamam_Click()
Forms![DEVAM_EDEN_ISLER]![Hesap No] = Me.lstÜye.Column(1)
Forms![DEVAM_EDEN_ISLER]![Grup No] = Me.lstÜye.Column(2)
Forms![DEVAM_EDEN_ISLER]![Firma Adı] = Me.lstÜye.Column(3)
End Sub
tamam butonunun olay kısmına bu kodu yazarsan seçtiğin kaydın verilerini yapıştırır.

Sn. ondercesmeci

İlk önce yardımınız için teşekkür ederim. Çok işime yaradı ikinci bir husus hakkında bilginize başvurabilmiryiz. Yada bilen bir arkadaş var ise ekteki linkte yar alan soruma yardımcı olabilir misiniz.?

Link: http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=41511

Merhaba Ardaşlar ben bunu tamam komuduna ekledim. Ancak şöyle bir problem var mevcut kayıtlı veriyede, kayıt ekliyor. Eğer mevcut bilgi varsa kayıt eklemesin.

Yardımınızı bekliyorum.

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Yani daha önce eklenen verileri bir kere daha mı ekliyor? Eğer yanıtınız evetse o zaman her bir kayıt için benzersiz bir kayıt nosu ekleyin kayıtlarınıza ve bu numarayı da tekrar kaydetmemesi için tablo tasarımında bu kayıt alanının sıralı özelliğini Evet(yineleme Yok) olarak değiştirin. Böylece var olan numaralı kayıtlar tekrar eklenmez.

Merhaba Sn.mehmetdemiral,

Dediğinize yakın, Yapılmak istenen şu, formu açıp kayıt eklemek için tamam komutuna tıkladığı zaman eğer eklemek istediği listede de kayıt var ise kayıt eklemesin. Şimdi benim bu çalışmamda sıra numarası sn. mehmetdemiral peki bu dediğiniz komut olarak nasıl ekleyebilirm. Yardımcı olabilirmisiniz..

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Ben bunu ekleme sorgusu ile yapmıştım. Bir ekleme sorgusu hazırlayıp eklenecek olan verileri onun üzerinden ekliyorum. Bu arada benzersiz kayıt numaram için tablo tasarımında bu kayıt alanının sıralı özelliğini Evet(yineleme Yok) olarak değiştirdim. Ekleme sorgusunu çalıştırdığımda var olan kayıtların eklenmediğine dair dönen hata mesajını da sorgunun özelliklerindeki uyarıları kapatarak yokediyorum. Gayet güzel oluyor. Sizin çalışmanızı incelemedim ama zamanım olursa sizin çalışmanızı da bu şekle getirebilirim. Ama öncelikle sizin kendinizin yapmasını tercih ederim. Eeee ne de olsa öğretmenlik içimize işlemiş...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba Ardaşlar ben bunu tamam komuduna ekledim. Ancak şöyle bir problem var mevcut kayıtlı veriyede, kayıt ekliyor. Eğer mevcut bilgi varsa kayıt eklemesin.

Yardımınızı bekliyorum.

End Sub
Merhaba..

Siz bilgileri, ana formdaki var olan bir kayıt üzerine değilde yeni bir kayıda eklemek istiyorsanız bunu deneyin..

Kod:
Forms![DEVAM_EDEN_ISLER].SetFocus
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
DoCmd.Close acForm, "Musteri Sec"
Forms![DEVAM_EDEN_ISLER]![BS].SetFocus
End Sub

Son düzenleme: