Veri al makrosu

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31/03/2022
Ekte gönderdiğim dosyaya veri alma makrosu yapmak istiyorum. Acemiyim bir türlü beceremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
ektedir

arkadaşım senin istediğin ben kodu giricem veri yan satırlarına dökülecek hammadde kodu bölümüne kodu girersen o koda ait tüm bilgiler yan satıra dökülecektir.bakalım istediğin gibi olmuş mu?...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin. Hem fonksiyonlarla hemde makrolu çözüm sunulmuştur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
31/03/2022
arkadaşlar teşekkür ederim ama makro sadece 3 yerde işlem yapıyor.benim üretimlerimin adeti 150 dir.kendim ayarlamaya çalıştım ama makroyu bulamadım.acemiyim kusura bakmayın

Son düzenleme:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayfa adının üstünde sağ-klik yapın ve kod görüntüleyi seçin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
31/03/2022
macro

Levent hocam makroyu inceledim,ilgili düzeltmeleri yaptım ( yani a sütündaki başvuru adetlerini 250 adet ayptım) ama bu defa makro hata mesajı veriyor.dosya ektedir.yardımınız için şimdiden teşekür ederim

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Kodlarınızda küçük bir düzeltme yaptım bir denermisiniz?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
31/03/2022
saygıdeğer üstadlardan yardım

yardımınız için teşekür ederim,yalnız eğer mümkün ise bir daha yardımını isteyeceğim.bemim makrolu çözüm sayfasında "A"sutununda ki değerler başka bir sayfada (mamul kodu) sayfasına bağlıdır.ben bu sayfadaki değerleri değiştirdiğimde makrolu çözüm safasının "Aé sutunundaki değer değişiyor ancak diğer sununlardaki değerler değişmiyor ( yani makro otomatik olarak çalışmıyor).diğer değerlerin de değişmesini sağlayabilirmisiniz.teşekürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzu biraz daha açarmısınız, değişmeyen ve değişen sütunlar hangileridir.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
31/03/2022
Levent Bey,sizin gönderdiğiniz kitabın 3 adet sayfası mevcuttu.(reçeteler-formullü çözüm ve makrolu çözüm).ben sizin yazdığınız bu makroları uyguladım ve mükemmel çalışıyor.son göderdiğim kitapta göreceğiniz üzere "mamul kodu" sayfası mevcuttur.makrolu çözüm sayfasının "a " sutunu değerleri bu "mamul kodu sayfasından alıyor(normal excel formulü ile bağlantısını yaptım).ben "mamul kodu" sayfasındaki değerleri değiştirdiğimde makrolu çözüm sayfasının " A "sununudaki değer değişiyor ancak bu değere ait recete sayfasındaki rakamlar tabloya gelmiyor.yani makro çalışmıyor.umarım anlatabilmişimdir.eğer bir sakıncası yok ise telefonunuzu verirseniz daha güzel bir şekilde herhalde anlaşırız.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Mamul kodu isimli sayfanın kod sayfasına aşağıdaki kodu kopyalayın. Bu sayfanın A sütunundaki ilk üç hücreye veri girdiğinizde kod çalışacaktır.

Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
On Error Resume Next
If Intersect(Target, [a:a]) Is Nothing Then Exit Sub
deg = Array(4, 21, 38)
Sheets("makrolu çözüm").Cells(deg(Target.Row - 1), "a") = Target
End Sub