Verİ Ayiklama

Excel Vers. ve Dili
office xp ingilizce
Merhaba arkadaşlar ekte hazırlanan dosyada;

J, K ve L sütunları ana veri. B ve C sütünlarında ise ana veriden bazı bilgiler bulunmakta. Benim isteğim;

C sütunundaki imei numaralarının j sütunundaki imei numaraları ile yanyana gelmesi bu durumda E ve F sütunlarına K ve L sütunundaki bilgilerin gelmesi. Biraz karışık anlattım sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosyayı ekte gönderiryorum. Şimdiden teşekkürler...

Saygılarımla,

Son düzenleme:

izzetk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2027
Merhaba,

Kusura bakmayın ama inanın ben birşey anlayamadım biraz daha açıklayabilirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım size.

Excel Vers. ve Dili
office xp ingilizce
Şöyle açıklayayım;

C sütununda benim ve ailemin adları yazılı. (ahmet-mehmet)
J sütununda benim ve ailemin adıyla beraber tüm sülalenin adları mevcut.(ahmet-mehmet-hasan-hüseyin)
K sütununda sülaleme ait adres bilgileri(ahmet..kadıköy-hasan--üsküdar....)
L sütununda telefon bilgileri mevcut.(mehmet 123 45 67-hüseyin 987 65 43...)

Benim istediğim; C sürununda adımın yanına tekrar adım ve bilgilerimin yazılması.
Yani;

C D E F
AHMET AHMET BAKIRKÖY 532 452 58...

umarım anlatabilmişimdir. Kusura bakmayın.

Emek veren herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Excel Vers. ve Dili
office xp ingilizce
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Bir arkadaşım bu konuda yardımda bulundu ve sorun çözüldü.

Saygılarımla,

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Merhaba arkadaşlar ekte hazırlanan dosyada;

J, K ve L sütunları ana veri. B ve C sütünlarında ise ana veriden bazı bilgiler bulunmakta. Benim isteğim;

C sütunundaki imei numaralarının j sütunundaki imei numaraları ile yanyana gelmesi bu durumda E ve F sütunlarına K ve L sütunundaki bilgilerin gelmesi. Biraz karışık anlattım sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosyayı ekte gönderiryorum. Şimdiden teşekkürler...

Saygılarımla,
Kusura bakmayın ama ben de anlayamadım.

Konuyu dağıtmadan anlatın.

Örnek dosyanızın üzerinden gidin.

Birincisi iki tablonuzun arasında en az bir ilişkinin yani en az birer sütunlarının ortak olması (matematikte ara kesit) lazım.

J, K ve L sütunları ana veri diyorsunuz. Ama bunlarda veri yok. Ana veri boş olursa nasıl bulunacak söylermisiniz? Nasıl bir ilişki kuruluacak?

C sütunundaki imei numaralarının j sütunundaki imei numaraları ile yanyana gelmesini istiyorsunuz. J sütunu boş

Özetle ayıklama hangi anahtara göre yapılacak.

izzetk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2027
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Bir arkadaşım bu konuda yardımda bulundu ve sorun çözüldü demişsiniz.....

Anlayabildiğim kadarıyla size bir örnek yaptım.Dilerseniz inceleyebilirsiniz.Arkadaşınızın nasıl çözdüğünüzü merak ettim cevabınızı yollarsanız bende yöntemi öğrenmiş olurum.