Veri Bul Listele

İlişikteki dosyadaki makro çalıştırıldığı zaman aranan veri listede varsa hemen sağındaki sütunda bulunan veriyi mesaj olarak listelemektedir.Acaba veri var ise tüm satırdaki bilgileri yada istenen birkaç sütundaki verileri listeletmek mümkün müdür.
İlgileneceklere teşekkürler.
[/b]

X

xxrt

Misafir
Ben tüm çalışmalarımda bu özelliği kullanıyorum.Sizin için içersinde ayırdım.Bunu geliştirebilirsiniz.Sayfalarda işlemleri artık sallayın.UserFormlara takılın..

Sayın XXRT
Rahatsız ettiğim için özür diliyorum.
Dosyayı indirip inceledim.
Her şeyden önce benim çalışma kitabındaki makro internetten alıntıydı, ben yazmadım. Makro bilgim yazılı kodlar üzerinde anlayabildiğim değişiklikleri yapmaktan ibarettir.
Makronuzda gerekli sütün bilgileri yönünden bana göre uyarlama yapmaya çalıştım. Benim yönümden mükemmel hale geldi.Ancak aynı kelimeleri ararken text box ta listelemesine karşın görüntü bilgisinde bir değişiklik yapmıyor.İlk gördüğü satırdaki bilgileri tüm kişilerde aynı şekilde gösteriyor (Ã?rneğin OPÇİN, GEZEN,POLAT vs.).Ayrıca bir kelime diğerinin içinde yer alıyorsa örneğin KAN-ALKAN ilk geçenin bilgilerini göstermektedir. Fakat bu ikincisi kendi kendine düzeldi .Sonra yeniden meydana geldi? Þimdilik görebildiğim hatalı çalışma bunlar. Bir de önemli olmamakla birlikte öğrenmek açısından küçük-büyük harf duyarlığı var mı yok mu anlayamadım.Bazı kelimelerde fark etmiyor.Bazısında bulmuyor.Vakit bulduğunuzda bu hataları düzeltebilirseniz ve listelenen text box’ın başka sayfaya yazdırılmasını sağlayan kodu ekleyebilirseniz çok mutlu olacağım.
İkinci olarak benim modülde değişiklik yapmak mümkün olmuyor mu? Yeniden teşekkürler.

X

xxrt

Misafir
Aynı Soyad olanları kapsamıyor.En azından benim ihtiyacım olmamıştı.Ama yapılabilir.Bir kişiyi sorgulattıktan sonra temizleyip tekrar sorgulatmanız gerek.

Temizleyip aratsanız da yine ilk satırdakini listeliyor.
Ã?te yandan tarihi tanımladığınız halde 12 den büyük günlerde doğru gösterirken küçüklerde tarih formatını mm dd yyyy olark gösteriyor.Lütfen soyadı benzerliği ile ilgilenirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
xxtr nin gönderdiği program çok güzel ben sadece örnek olarak bulunsun diye yaptım.

X

xxrt

Misafir
Aynı Soyadlardan olanlardan sadece birini alıyor orda haklısınız.Bende yeni farkettim.Daha doğrusu bunu sicil numaraları aramasında kullandığımdan hiç başıma gelmemiştir.O Zaman size başka 2 örnek dosya göndereyim.Birincisini size göre hazırladım birazda siz düzenlerseniz iyi olur, diğeri ise başkasına ait örnek çalışma elinizde bulunsun..Kolay gelsin

Not:ListBoxtaki
Kod:
Sheets("Data").Range("A" & ListBox1.ListIndex + 2).Select
2 yazan kısmını 1 olarak düzeltin..