veri bulma

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30.06.2020
merhabalar arkadaşlar,

ekteki dosya üzerinde makineler bulunan bir ekipmana ait bilgileri içeriyor. ben bu bilgileri özet sayfasında görmek için düşey ara fonksiyonunu kullanıp bazı verileri alabiliyorum. Ancak Makineler ve JENERATÖRLER / YARDIMCI MAKİNELER bölümündeki Cinsi Yapımcısı gücü gibi bilgileri referans alacak bir veri olmadığı için özet sayfasına aktaramıyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum.

teşekkürler

Ekli dosyalar

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
çalışmanızda örnek veri yok ki sadece tablo başlıkları var.
siz nasıl bir formül kullanıyorsanız ve nerede kullanıyorsanız onu göstermemişsiniz.
ayrıca "benim istediğim şöyle şöyle olmalı" diye tablo üzerinde örnek yok.

İLAVE: Sayfa1 deki tablolarınız çok karışık ve alt alta farklı farklı tablolar kullanmışsınız, ileride tabloların yerini değiştirdiğinizde veya satır ekleyip çıkardığınızda altında kalan diğer tabloların sınırını bozacak ve sıkıntı çıkacaktır. Tasarımınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

30.06.2020
Sayfa 1 deki verilerden çekmek istiyorum aslında. Sayfa 1'deki verilerin bir kısmını ben sildim. Sayfa 1 deki verileri web tabanlı bir programdaki sorgudan kopyala yapıştır ile alıp verileri excele geçiriyorum. aynı şekilde özet tabloda diğer veriler için düşeyara ile zaten sıkıntı yok çünkü aradığım değer için sütunda bir karşılık var. Ancak belirttiğim bölümde referans alacak bir veri olmadığı için özet sayfasına aktaramıyorum.

30.06.2020
bir çözüm yok mu acaba