Verİ Bulma

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
İstek hakkında açıklama;

Ben ekteki "VERİ ÇAĞIRMA" dosyasında "A2" ye yazdığım kod numarasını yine ekte yer alan "VERİ" dosyasındaki tüm sheetler de aratarak , tüm bilgileri (A kolonundan D kolonuna kadar) yazdırmasını istiyorum. (İki satırda yer alıyorsa her iki satırı birden olmalı)

Şu anki hali ile macroyu çalıştırdığımda kod numarasını her satıra yazmam gerekiyor ve "veri" dosyasındaki tek bir satırdaki bilgiyi alıyor.(aynı koda ilişkin ikinci bir bilgi varsa onu almıyor). Ayrıca aratma yapmak için sheet leri manuel seçmem gerekiyor oysa ben tüm sheetleri otamatik aratsın istiyorum. Birde sadece B kolonuna bilgi getiriyor diğer kolonlara bilgi almıyor.

Not: Bu makro daha önceki çalışmalardan alınmıştı ancak üzerinde bazı değişiklikler yapılmıştır.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
Arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim. Bizim işler çok yoğun ve yapamadığım (düzenleyemediğim) makro yapılabilirse işlerim çok kolay yürüyecek.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
çok ısrarcı olup sizleri sıkmak istemiyorum ama bir arkadaşımın bu konuda yardımcı olabilmesini rica ediyorum. İnanın bu konunun çözüme ulaşması benim çok önemli. Hepinize güzel hafta sonları diliyorum

Excel Vers. ve Dili
excel ing 2003
bono aslına bakarsan buna benzer bir macro banada lazım. Tamamen aynı olmasada benim yapmayı planladığım tablonun temelini oluşturabilir. Çok iyi makro bilmediğim için yardımcı olamıyorum ancak eğer bu konuda bir çözüm bulabilirsen banada haber vermeni çok isterim.

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
yanıt

İki kitapta açık olmak şartı ile istediğiniz kriterdeki verileri bulup listeler.
Kod:
Sub ARA()
Set KVC = Workbooks("VERİ ÇAĞIRMA.XLS")
Set KV = Workbooks("veri.XLS")
Set S1 = KVC.Sheets("VERİ")
For i = 1 To KV.Sheets.Count
For SONSAT = 2 To KV.Sheets(i).[A65536].End(3).Row
If KV.Sheets(i).Range("A" & SONSAT) = S1.[A2] Then
SON = S1.[A65536].End(3).Row
S1.Range("A" & SON + 1 & ":D" & SON + 1) = KV.Sheets(i).Range("A" & SONSAT & ":D" & SONSAT).Value
End If
Next
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
v.Basic For Applications size çok teşekkür ediyorum

Hazırladığınız makro benim istediğimden farklı olmasına rağmen işimi görmede daha kullanışlı olmuş.

Ellerinize sağlık

syg

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
v.Basic For Applications , mevcut makroyu geliştirerek kullanıma aldım ancak ufak tefek problemler yaşıyorum.

Sorunum;

Dosya bir çok kişi tarafından kullanılıyor ve herkesin data yı açması zor oluyor. DATA dosyasını otomatik olarak arka planda açtırmamız mümkün değilmi? Yani makroyu çalıştırdıkları zaman DATA dosyasını kendisi açsın ve mümkünse sadece içindeki bilgiyi alsın dosyayı açık tutmasın. Bu olmazsa sadece otomatik açtırma bile yeterli olacaktır.

Yardımcı olursanız çok sevinirim

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 ing
arkadaşlar bu tür makroların olduğu dosyalarda vardır eminim ama onlara bir türlü ulaşamıyorum. en azından otomatik sayfa açtırma ve bilgi alma ile ilgili yazılmış makroların olduğu bir forum hatırlıyorsanız beni yönlendirirmisiniz?